Klausův Jakl totiž přebásnil text písně známé české punkové kapely Visací zámek „Známka punku“ a vystřelil si z ministra zahraničí a jeho „punkerství“.
Schwarzenberga totiž jako pankáče s čírem ve stylu Sex Pistols ztvárnil na propagandistických plackách Schwarzenbergovy kampaně velmi známý a uznávaný umělec David Černý, jenž se například proslavil podvodem s dílem Entropa, které mělo v Bruselu během českého předsednictví EU reprezentovat Českou republiku.
Mluvil, jako kdyby žvýkal housku se sýrem. Myslel si, že je to známka punku
Originální píseň „Známka punku“ si dělá legraci z nepravých pankáčů, přebásněná verze Jaklova „Známky punku?“ si dělá srandu z pankáče Karla.
„Nechal si vyrobit placky s čírem./Myslel si že je to známka punku./ Mluvil jako kdyby žvýkal housku se sýrem./ Myslel si že je to známka punku./ Chlubil se zámkem s mostem padacím./ Myslel si že je to známka punku./Jenže si ho poplet se Zámkem visacím./ Myslel si že je to známka punku,“ udělal si Jakl legraci ze Schwarzenbergovy ne vždy úplně jasné artikulace.
Refrén je pak stejný jako v originále: „Ale holky říkaly, že punk je jinde. Ale holky říkaly: No to snad není možný.“
V rodokmenu skrýval pěkný nácky. Myslel si, že je to známka punku
Jakl také připomněl, že Schwarzenbergovým tchánem byl aktivní nacista z rodu Hardegg, kde byli nacisty i další členové rodu. Rovněž poukázal na to, že se čeští odbojáři proti nacismu a vlastenci postavili proti Schwarzenbergovi.
„V rodokmenu skrýval pěkný nácky. / Myslel si že je to známka punku./ Když to na něj prasklo chtěl rozdávat facky. / Myslel si že je to známka punku. /Povídal že hlupák je kdo za vlast umírá./ Myslel si že to je známka punku./ Podpírat se nechal od rudocha Dynstbíra./ Myslel si že to je známka punku,“ pokračuje Jaklova neopunková „báseň“.
Karel neznal ani starou pecku Kde domov můj. Myslel si, že to je známka punku
A pak Jakl pokračuje o samotné prezidentské volbě: „No ale kdo není, Boží nadělení, nedělejme z voliče tupce. No ale kdo není, Boží nadělení. I plyšovej Karel má svýho kupce.“
Jakl připomněl i to, že drtivá většina v České republice působících médií podporovala „Karla“ a že chudák Karel neznal ani slova národní hymny: „Jukal na nás z novin jako hodnej strýček./ Myslel si že to je známka punku./ A kdo do něj viděl, to prej je jen sýček. / Myslel si že je to známka punku. / Vždy mu všechno prošlo je takovej svůj./ Myslel si že to je známka punku. /Neznal ani starou pecku Kde domov můj. /Myslel si že to je známka punku.“
Neznámý pankáč a rocker na Hradě
Jakl podepsal své dílo jako „neznámý pankáč“. A tak končí tahle „píseň o Karlovi s čírem a knírem, jeho příběh my neznáme, a tak o něm nezpíváme“.
Rocker Jakl zpívá a hraje na kytaru v kapelách Folimanka Blues a Etal. Podle Jakla se ale nová verze pankovky v repertoáru jeho kapel patrně neobjeví. „Jakl zásadově trvá na tom, že písně jeho kapely Folimanka Blues se politikou nezabývají,“ informují Prvnízprávy.cz. Na Jaklových padesátinách, kde hrály jeho kapely, se objevil i prezident Václav Klaus, který je však více fanouškem jazzu než bigbítu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík