Liberec bude platit za chyby svého bývalého primátora Korytáře

30.08.2011 11:11 | Zprávy

Téměř tři čtvrtě roku poté, co bývalý primátor Liberce Jan Korytář rozhodl o zrušení revitalizace Soukenného náměstí a nechal si jej potvrdit tehdejšími radními, přišlo rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže – pokuta ve výši 100 tisíc korun a poplatky za řízení ve výši 30 tisíc korun.

Liberec bude platit za chyby svého bývalého primátora Korytáře
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Zrušení bylo podle Úřadu bezdůvodné a město navíc musí pokračovat v zakázce tak, jak byla vysoutěžena ve výběrovém řízení dříve. Z protokolu ÚOHS je zajímavé také to, že město se na počátku ani nebránilo, když nevyřídilo námitky společnosti Syner, která zakázku vyhrála. Tím se, podle ÚOHS, město pod vedením Jana Korytáře dopustilo dalšího správního deliktu. „Potvrdilo se naše tvrzení, že předchozí vedení Města Liberec v čele s Janem Korytářem jednalo v rozporu s platnými zákony. Zdravý rozum zvítězil a existuje naděje, že se snad Liberečané bez dalších tirád dočkají zrekonstruovaného náměstí," komentovala rozhodnutí ÚOHS v tiskové zprávě  společnost Syner.

Tehdejší vedení liberecké radnice v čele s Janem Korytářem tvrdilo, že na rekonstrukci Soukenného náměstí nemá peníze, a že jej chce řešit později v rámci koncepční změny všech náměstí dle návrhu hlavního architekta. Hlavní architekt ale dosud není a město již v květnu 2011 oznámilo, že bude v rekonstrukci Soukenného náměstí pokračovat, ale s přepracovaným projektem a na základě nového výběrového řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Hospodaření ČT

Prosadili jste zvýšení poplatků pro ČT a ČR. Jak ale vysvětlíte, že budeme platit víc, ale systém kontroly hospodaření jste ponechali tak jak je - tedy neprůhledný? Proč, když jde o veřejnou službu, z veřejných peněz, nemá veřejnost možnost nahlédnout do toho, jak se s jejich penězi nakládá? To vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy vypsaly tendr na nové jednotky EMU 400

11:27 České dráhy vypsaly tendr na nové jednotky EMU 400

České dráhy vyhlásily veřejnou zakázku na pořízení moderních elektrických jednotek EMU 400, které bu…