Mackovík (KSČM): Mafie má jméno Změna

08.05.2013 21:37 | Zprávy

Libereckému kraji vládnou od podzimu 2012 dvě politická hnutí. Vítězní Starostové pro Liberecký kraj svoji moc opírají o populistické uskupení Změna pro Liberecký kraj, jež ve volbách skončilo až na třetím místě.

Mackovík (KSČM): Mafie má jméno Změna
Foto: red
Popisek: Stanislav Mackovík

V předvolební rétorice spojovala tyto dva subjekty především jejich hlasitá kampaň proti korupci. Po půlročním působení ve vedení kraje je stále patrnější, že základem politického chování Změny je vymývání mozků, mediální masáž a mafiánské praktiky. To vše za nemohoucího poklonkování části Starostů.

Změna pro Liberecký kraj se mediálně začala prezentovat jako ztělesnění ctnosti a odbornosti. Její čelní představitelé si však především zakládají na co největší mediální skandalizaci všech, kteří se před jejich praktikami dostatečně neohnou a nemlčí. Předvolební kampaň Změny byla založena prakticky jen na účelovém nařčení všech velkých politických stran z korupce, nízké míry transparentnosti a špatném zadávání zakázek. Jak transparentně a s jakou mírou odborné zdatnosti se chovají zástupci Změny pro Liberecký kraj po více, jak půlročním vládnutí už nikoho nenechává na pochybách, že jim šlo především o korýtka.

Na prvním místě odborné neschopnosti stojí bývalá ,,zimní atletka“ Bc. Z. Kocumová, která se v pozici statutární náměstkyně hejtmana ještě věnuje zdravotnictví. Je sice pouhým laikem bez sebemenšího vzdělání a zkušeností ale v duchu  Změnařské  destruktivní filozofie se jí daří totálně rozkládat chod nejvýznamnější zdravotnických zařízených v Libereckém kraji, tedy Krajské nemocnice Liberec, Nemocnice s Poliklinikou v České Lípě a Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Zuzana Kocumová je však jen prodlouženou rukou svého vůdce Jana Korytáře. Muže, který na konci devadesátých let vedl ekologické občanské sdružení zaměstnávající brance na náhradní vojenské službě. Česká televize svého času odvysílala nahrávku telefonátu J. Korytáře s brancem Krákorou a zároveň i písemné prohlášení z roku 2007, v němž Krákora uvádí, že J. Korytář po něm požadoval každý měsíc čtyři tisíce korun za to, že ve zmíněném ekologickém sdružení může vykonat civilní službu. Po letech uvedl J. Korytář pro novináře, že si vybavuje inkriminovaný telefonát, požadované výpalné však nazývá sponzoringem. Kauza spatřila světlo světa po dlouhých letech, a proto byla promlčena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Oprava škod v Domě přírody Moravského krasu po loňské povodni je v závěrečné fázi

16:14 AOPK ČR: Oprava škod v Domě přírody Moravského krasu po loňské povodni je v závěrečné fázi

Loňská blesková povodeň v oblasti Vilémovic v Moravském krasu zničila asfaltovou komunikaci v Suchém…