Ministři budou Nečasovi nosit omluvenky. Sami si to odhlasovali

02.09.2011 13:22 | Zprávy

V jednacím řádu vlády se nově objevila formulace, podle níž se ministři v případě neúčasti na jednání budou muset písemně omluvit předsedovi vlády a oznámit důvod své nepřítomnosti. Premiér Petr Nečas k tomuto opatření sáhl poté, co se na zasedání kabinetu nedostavovali ministři za TOP 09 na protest proti personálnímu šéfovi ministerstva školství Ladislavu Bátorovi.

Ministři budou Nečasovi nosit omluvenky. Sami si to odhlasovali
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Zasedání vlády

Jako ve škole si budou připadat ministři, pokud se budou chtít omluvit z jednání vlády. V takovém případě totiž budou muset dodat premiérovi Petru Nečasovi písemnou omluvenku. „Nemůže-li se člen vlády výjimečně účastnit jednání schůze vlády, předem se předsedovi vlády písemně omluví a oznámí důvod své nepřítomnosti," ukládá to ministrům nově schválená verze jednacího řádu vlády.

Až dosud stačilo, když ministr předsedovi vlády předem oznámil důvod své nepřítomnosti. Nezáleželo na formě omluvy, stačilo ji i zavolat. Důvodem ke zpřísnění je podle mluvčího vlády Jana Osúcha nedávný protest ministrů za TOP 09. „Nový systém omluv je důležitý pro bezproblémový průběh vládních schůzí," uvedl Osúch pro Aktuálně.cz.

Nechození na zasedání vlády vykazovalo rysy stávky

Svérázný postup ministrů za TOP 09, kteří neúčastí na jednání vlády protestovali proti setrvání Ladislava Bátory ve funkci personálního šéfa ministerstva školství, kritizoval nejen premiér, prezident a koaliční partneři, ale na jejich počínáním se z hlediska pracovněprávního pozastavil i sociolog Jan Keller.

„Nechození ministrů TOP 09 na jednání vlády vykazuje všechny rysy stávky. A pokud je zaměstnanec ve stávce, a ministr placený z našich daní je zaměstnancem, tak tam jsou nějaké změny ohledně odměn a podobně. Takže pokud si nevzali na to jednání dovolenou, tak tady by se mělo jít do zákoníku práce, protože to nejsou žádní nadlidé, kteří stojí nad ostatními smrtelníky," prohlásil Keller pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: V Česku se vzdělává 123 tisíc dětí se zdravotním postižením

19:28 ČSÚ: V Česku se vzdělává 123 tisíc dětí se zdravotním postižením

Zhruba devět procent (123 tisíc) dětí do 14 let v Česku mělo podle údajů ze školské statistiky pro š…