Ostatně dokázala to už všemocná zbrojařská lobby, která přes odpor muzejníků, milovníků vojenské historie od nás i ze zahraničí i tisíců docela „obyčejných“ obyvatel z obcí na lokalitě bojiště prosadila výstavbu páteřního radaru za stamiliony, který je z daleka viditelný v těsném sousedství pietního místa Mohyly míru. Proč se radar nepostaví na některém jiném místě, se dokonce divili i vojenští experti z USA a dalších zemí, kteří přitom měli na jeho stavbě pochopitelný zájem. Ovšem to už je minulost.
Zatímco boj za pietu v podobě radaru ochránci klidu mrtvých už beznadějně prohráli, rozhořela se na slavkovském bojišti bitva zcela nová. Tentokrát jde - jak jinak zase o peníze a soukromé zájmy. Přímo pod Mohylou na svahu z úžasným výhledem na Brno by totiž měla vzniknout skládka prý především zeminy z nedaleké výrobny z hlíny pálených produktů - střešních tašek. Podnikatel by měl na pozemcích, které vlastní, ovšem v sousedství pozemků obecních, zavážet přírodní prohlubeň téměř dvacet let.
Další narušení věčného klidu padlých

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Martin Šimák