Otrávená Peake: O Pickovi se mnou nikdo nejednal. Úsměvné

14.03.2013 16:59 | Zprávy

Čekání na to, až premiér Petr Nečas (ODS) ohlásí jméno nástupce Karolíny Peake (LIDEM) na postu ministra obrany, je u konce. Novým šéfem ministerstva se stane bývalý náčelník generálního štábu armády a současný první náměstek rezortu Vlastimil Picek.

Otrávená Peake: O Pickovi se mnou nikdo nejednal. Úsměvné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake

Ministerská židle byla neobsazená téměř tři měsíce, po které na vedení rezortu dohlížel sám premiér. Ten dlouhé otálení zdůvodňoval především komplikovaným vyjednávání s dalšími koaličními partnery. Ač se Pickovo jméno v souvislosti s funkcí ministra často skloňovalo, někteří koaliční politici ho odmítali, protože nechtěli ve vedení ministerstva obrany generála, který jen nedávno ukončil své působení na samém vrcholu armádní hierarchie. O Nečasově rozhodnutí informovala ve čtvrtek ČTK.

Ač se premiér oháněl nutností dojednat jméno v rámci celé koalice, zřejmě zapomněl, že je trojčlenná. Předsedkyně LIDEM a vicepremiérka Karolína Peake totiž o Pickově výběru nevěděla, a cítí se proto "otráveně". "Za celé tři měsíce jsem nebyla pozvaná na jediné jednání. Pro mě je to informace z médií. Pokud pan premiér přijde po třech měsících s generálem Pickem, připadá mi to úsměvné," řekla Peake Mediafaxu s tím, že kvůli jmenování však nebude hrozit odchodem z vlády, jelikož se chce dál věnovat své agendě boje proti korupci.

Při jednání tak nakonec zřejmě na Picka, který je považován za odborníka a také se účastnil například vyjednávání o prodloužení pronájmů stíhaček Gripen, však kývl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ten měl původně také k jmenováním bývalého náčelníka štábu výhrady.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda schválila energetický a klimatický plán či program podpory strategických investic do roku 2034

10:17 Úřad vlády: Vláda schválila energetický a klimatický plán či program podpory strategických investic do roku 2034

Česká republika bude mít nový plán v oblasti energetiky a klimatu, který umožní splnit její závazky …