Bývalý předseda ČSSD a premiér Jiří Paroubek se na křtu své další knihy Plnou parou v politice vyjádřil k tomu, že by měl odejít ze sociální demokracie.
SLEDUJEME téma: Paroubkova nová strana
"I když se naše kroky velmi pravděpodobně v příštích dnech rozejdou, někdy je dobré, když se lidé rozejdou, aby se mohli alespoň v něčem jednou setkat," prohlásil během křtu Paroubek, na kterém byli z ČSSD přítomni pouze senátor Vladimír Dryml, poslanec Jiří Šlégr a exšéf ústecké ČSSD Petr Benda.
DALŠÍ FOTOGRAFIE ZDE
Paroubek by měl další postup oznámit do tohoto pátku, tedy 7. října. Ve hře jsou dva scénáře. Buď založí úplně nový projekt, nebo vstoupí do ČSNS 2005, uvedla ČT. K rozchodu s ČSSD dodal, že mu vadí zejména programové rozpory se současnou sociální demokracií.
Psali jsme:
Paroubek plánuje. Uspět ve volbách a získat post hejtmana
Ten, kdo čekal jakákoli překvapení mezi hosty, by byl zřejmě zklamán. Mezi hosty se vyjímala jako vždy rozzářená manželka autora Petra Paroubková, k vidění byla stejně jako již v minulosti na křtech jiných knih v tomto roce, známá televizní "matka samoživitelka" z pořadu Máte slovo Kateřina Březová, kmotrem knihy se stal moderátor a herec Jiří Krampol. Toho doprovodila do Paláce knih na Václavském náměstí jeho manželka.
Zřejmě ne poslední
Jiří Paroubek při své slavnostní řeči nezapomněl zmínit to, že kniha, jež uvedl na trh, nemusí být ještě zcela poslední, nicméně že nyní křtěná novinka je pro něj určitým shrnutím období, kdy se pohyboval v nejvyšších patrech české politiky. Zmínil, že 22 let, kdy byl součástí ČSSD, pro něj hodně znamenalo. Rekapituloval pak i svoji dráhu spojenou s touto stranou - nejdřívě ve funkci náměstka primátora na pražském magistrátu (který nazval "Vládou Prahy"), později na ministerstvu pro místní rozvoj a dále i v čele vlády.
"Jsem hrdý na to, že jsem z magistrátu a postu, jež jsem tam zastával, odešel se ctí. A i když se mnozí snažili najít na mé práci chyby, že se jejich snahy ukázaly jako marné. Jsem hrdý i na to, že když jsem stanul v čele ČSSD, měla hranici voličů kolem deseti procent - a mně se podařilo ji vytáhnout až na absolutní vrchol. Přesto, že snahy zničit vše, o co jsem usiloval, byly obrovské - stačí připomenout dnes už rádoby zapomenuté kauzy kolem biolihu, kolem privaizace Unipetrolu, kauzu Budišov, Věru Jourovou, ale třeba i vajíčkové útoky. Přesto jsem se snažil, aby kniha byla prostá jakékoli trpkosti, ale byla přesným a objektivním popisem událostí, tak jak jsme se s nimi v průběhu své kariéry setkával," uvedl Jiří Paroubek.
Podotkl, že než knihu uvedl na trh, pořádal o její recenzi dva na sobě nezávislé novináře. Jeden ho prý nařkl z toho, že si vymýšlí a zkresluje fakta, druhého kniha zaujala. O jaké novináře však šlo, nespecifikoval.
Já propisky nekradu, zdůraznil Paroubek při autogramiádě
Poměrně kuriozní situace nastala při autogramiádě. Jedna z účastnic křtu podávala Jiřímu Paroubkovi svoji propisku, aby se jí do knihy podepsal. Poté, co tak učinil, vzala knihu a vzdálila se. Paroubkovi tak zůstala v ruce propiska, čehož celkem vtipně využil k malému rýpnutí do prezidenta Václava Klause.
"Paní, zapomněla jste si tu u mě propisku, pojďte si ji, prosím, vzít. Já vám ji vrátit musím, já totiž propisky nekradu," řekl novopečený autor další knihy. V tomto roce již čtvrté v pořadí.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Foto: Vojtěch Brtnický
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová, tom