Odboráři, občanská sdružení i různé skupiny lidí na sociálních sítích obrazně "brousí nože" právě na den výročí Sametové revoluce. Jenomže - tak jako při minulých akcích podobných tipů, není vůbec jisté, jak velkou podporu veřejnosti pro své protesty proti vládě, reformám, premiérovi a dalším jevům ve společnosti, získají. Znamená to tedy, že půjde o plané plácnutí do vody, které nic nezmění?
Sledujeme téma 17.listopad
Na výročí Sametu svrhnou vládu a systém. Teď brzdí
"Víte, já bych nechtěla říkat, že je něco fiasko. A že jím není něco masového. Vím ale jistě to, že k největšímu fiasku může dojít v momentě, kdy dostanete na náměstí sto tisíc lidí a druhý den nevíte, co s tím budete dělat," upozorňuje politoložka z VŠE Vladimíra Dvořáková ve svém vyjádření pro ParlamentníListy.cz.
Čtěte také:
A dodává, že pokud někdo dokáže udělat velkou mobilizaci, což se může v současném napětí, jež kolem nás nepochybně je, tak to skutečně musí být využito na nějaký tlak na vládnoucí garnituru.
"Ti lidé musí vidět, že to, že tam byli v nějaké mase, že to přinese změnu. Vezměte si Impuls 99 a Děkujeme, odejděte. To bylo opravdu masové a nějakou dobu se to udržovalo, ale pak to přešlo spíš do neangažovanosti. Já osobně nepovažuji za problém to, jestli někam přijde jen dvacet lidí nebo sto. Ti lidé potřebují mít určitý pocit, že to někdo vidí stejně jako oni. Přiznám se, že se jim ani nelze divit, po pravdě řečeno, když člověk sleduje všechno, co se u nás děje, tak si říká: k sakru, nevidím už to moc konspirativně?" přiznává politoložka Dvořáková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová