S výsledkem spokojený předseda Mynář rozdával úsměvy na vše strany. „ Doufám, že nás bude slyšet nejen mezi občany, ale i na půdě Poslanecké sněmovny. Chceme demonstrovat, to co se nám podařilo a prezentovat názor 100 tisíc občanů. Petice probíhala od 1. srpna do 17. září a to jsme ještě museli vyřadit více než pět tisíc podpisů kvůli nesrovnalostem,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Mynář před zahájením slyšení. Sto tisíc podpisů se nepodařilo nashromáždit žádné politické straně ani občanskému hnutí.
Vratislav Mynář - předseda SPOZ
100 plus 1
Místopředseda SPOZ pro organizaci Josef Baxa během svého vystoupení vyčetl předsednictvu petičního výboru, že trvalo sto jedna dní než pozvalo iniciátory petice ke slyšení.
„Chtěla bych se omluvit, ten předvánoční čas byl skutečně hektický,“ reagovala pohotově předsedající Hana Orgoníková. Pokud by se dodržel časový harmonogram, měli petičníci jednat už na půdě Senátu. Slyšení na půdě horní komory parlamentu se bude konat 8. února a podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa nemá přímá volba podporu senátorského klubu TOP09.
"Bavil jsem se s předsedkyní senátorského klubu TOP09 a ta mi řekla, že přímou volbu nepodpoří," uvedl na jednání Filip.
Urvali i Topku
Petici při agitaci zemanovců v Poslanecké sněmovně podepsal také předseda poslanců vládní TOP 09 Petr Gazdík a několik dalších poslanců z hnutí Starostové a nezávislí, které do sněmovny kandidovalo spolu s TOP 09. Zemanovci se chlubí i podpisy některých sociálnědemokratických poslanců a senátorů, včetně hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška či vlivného severočeského politika Jaroslava Foldyny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera