Vláda schválila: Sjednotí se zkoušky u žadatelů o zbrojní průkaz

05.10.2011 12:30 | Zprávy

Žadatelé o vydání zbrojního průkazu to budou mít u některých zkušebních komisařů těžší. Kabinet totiž sjednotil praxi kolem vydávání průkazů. Nařízení má upravit jak teoretickou, tak i praktickou část zkoušky. Zkušební komisaři budou muset nově před začátkem zkoušky nejenom ověřit totožnost žadatele, ale například i to, zda není pod vlivem léků či alkoholu.

Vláda schválila: Sjednotí se zkoušky u žadatelů o zbrojní průkaz
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Zasedání vlády

Vláda schválila nařízení, které sjednocuje postup při vykonání zkoušky u žadatelů o vydání zbrojního průkazu. Doposud byl totiž postup jednotlivých zkušebních komisařů, ale i dohlížejících útvarů policie, nejednotný, a vznikaly mezi nimi kvůli průběhu zkoušek spory.
Komisaři budou povinně zjišťovat, zda žadatel není pod vlivem léků či alkoholu.
    

Nařízení upravuje jak teoretickou, tak i praktickou část zkoušky. V teoretické části mimo jiné stanovuje způsob přidělení konkrétního testového souboru, ale i čtyřicetiminutovou hranici, do které musí být test odevzdán. Praktická část zkoušky se musí konat ve stejný den jako teoretická část, pouze ve výjimečných případech bude moci být odložena.

Zkušební komisař musí žadatele před samotnou střelbou seznámit se zbraní, chováním na střelnici i s povely používanými při zkoušce, uvedla k tomu agentura ČTK.
    

Zkoušený je následně povinen předvést bezpečnou manipulaci, poté je teprve možné přistoupit ke střelbě. Pokud žadatel u zkoušky uspěje, komisař mu ihned předá "doklad o osvědčení odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu". Účinnosti by vládní nařízení mělo nabýt 1. ledna 2012.

Dnes na vládě:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Chytré domácí spotřebiče používá 15 % domácností

10:22 Český statistický úřad: Chytré domácí spotřebiče používá 15 % domácností

Ve druhém čtvrtletí roku 2024 používalo internet 9 z 10 obyvatel Česka starších 16 let. Tři čtvrtiny…