Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo

04.04.2012 4:44 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Místopředseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka emigroval ze socialistického Československa před komunistickým režimem do Spojených států. Zde poznal problémy s černochy a imigranty. Varuje před tím, aby se něco podobného, co se děje v USA s černochy, nestalo v České republice s Romy. Varuje též před pozitivní diskriminací, multikulturalismem a islámem.

Vládní poslanec vypráví o černoších a Cikánech. Dost natvrdo
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka

Podle Chaloupky se problém s nepřizpůsobivou romskou menšinou podobá problémům s černochy v Americe, kteří jsou též často na sociálních dávkách, žijí ve svých ghettech a jsou členy zločineckých gangů. Zdůrazňuje, že je mu jedno, jakou má kdo barvu pleti, ale záleží mu na tom, jestli se chová slušně a neobtěžuje okolí.

Menšiny vládnou

„Je to podobný problém. Proto mě to tak trápí, aby se to u nás s menšinami nedostalo do stejné situace jako v USA. Já jsem žil nejdelší dobu v Kalifornii, posledních pět let jsem žil na Floridě, kde situace byla odlišná, ale ta Kalifornie mě děsila, protože tam se to s přistěhovalci, Mexikánci a také s černochy dostalo do takového stádia, kdy oni tam de facto vládnou, běloši jsou tam v podstatě již v menšině a já jsem tam byl dostatečně dlouho, abych viděl ten vývoj, kdy to bylo ještě schůdné, a kdy se to začalo zvrhávat a zvrátilo se to do neúnosné situace,“ varuje Chaloupka.


 
„V osmdesátém šestém jsme se přestěhovali ze San Francisca do Walnut Creek. Člověk se pak ocitl v úplně jiném světě. To byla taková oáza. V San Franciscu, co se týká složení obyvatelstva, to bylo opravdu špatné. Tam kromě pár milionářských oblastí, kde žili slušní a majetní lidé, kde bylo čisto a bezpečno, tak takových oblastí je málo. Zbytek San Francisca jsou oblasti, kde jsou kanceláře a firmy, kam lidé dojíždí z okolních měst. Jinak tam žije jen taková ta nižší vrstva a podle toho to tam také vypadá. Ve Walnut Creek bylo čisto krásně, super školy, my máme dvě dcery a dělali jsme vše pro to, aby byly v čistém a bezpečném prostředí a slušných školách. Když jsme se nastěhovali do Walnut Creek, tak tam nebyli barevní. Proto tam byl klid a bylo tam čisto a bezpečno,“ vzpomíná Chaloupka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

19:39 Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

Za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka, ministra průmyslu a obchodu Lukáše…