K „černé revoluci“ ve Spojených státech zmínil Zbořil informaci, že byl vydán manuál pro udílení cen, při projekci soutěžních programů, filmů, písní atd. Je v něm přesně uvedeno, kolik musí být mezi soutěžícími genderových „prvků“, kolik tam má být etnicity. „Zatím se prý jen mluví o hercích černé pleti, ale co víme, třeba to budou i ti hnědí anebo žlutí. Na mě to dělá dojem převráceného rasismu, který je průvodním znakem ‚černé revoluce‘ ve Spojených státech,“ říká politolog.
„Revoluce v USA je opravdu ‚černá‘. I když je ve fázi, kdy vyvolává protitlak, kdy se může snadno změnit v revoluci ‚bílou‘, anebo může dokonce dojít k nějakému většímu mezietnickému konfliktu. A to bychom neměli podceňovat, a uklidňující články našich zpravodajů nemusí odpovídat skutečnosti,“ pokračuje Zbořil.
Všímá si, že nejméně dva týdny jako kdyby došlo k nějakému zatemnění – a o USA se nemluví nebo se pouštějí jenom obrázky, které mají ukázat, že Donald Trump je uzurpátor politické moci a jak se chová k zahraničním hostům, např. k prezidentu Srbské republiky. „Ale o tom, že se tam něco děje, že se už rozběhla volební kampaň, a že audiovizuální výstupy jsou ovlivněny tím, jak kampaň probíhá, o tom se u nás skoro nemluví,“ upozorňuje.
Ani na východní frontě není klid. Probíhají zde manévry, dochází k mobilizaci vojenských jednotek, která už vlastně není jen takovou mobilizací jako za Napoleona, v době 1. světové války nebo 2. světové války. „Už se tam hýbají nejenom vojáci na bitevních pláních nebo v kasárnách, ale jejich mobilizace probíhá tak, že jsou uváděny do pohybu velící a řídící jednotky, logistika, a všichni čekají co přistane div ne z celé biosféry. Co se objeví jako podnět k nějakému konfliktu nebo přímo jako spouštěč nějaké války,“ říká Zbořil.
Dodal, že „se „schyluje zřejmě k ‚modré revoluci‘, alespoň podle začátku předvolební kampaně ODS, nejen v Praze, v Brně nebo v celé České republice, protože kandidáti, obklopeni spolustraníky, komilitony a stoupenci ODS, byli převážně oblečeni do modrých barev. „Takže se zřejmě už zapomnělo na ‚zlatou revoluci‘ pana Mináře a Milionu chvilek pro demokracii,“ podotýká Zbořil.
Kampaň ODS nebude podle něj zřejmě tak militantní jako jiné revoluce, ale bude také barevná. „Nevím, jak se s tím vyrovnají někteří představitelé nebo možní kandidáti ODS, buď do Senátu nebo do městských či regionálních zastupitelstev, když se ODS přece jenom musí, i když se tomu dlouho bránila a nechtěla mít ten horký brambor ve svých rukách, tak se přece jenom budou muset vyrovnat s panem Novotným v Řeporyjích, který už zřejmě překročil zenit svých schopností, ale také s tou bohatě komentovanou, ale snadněji vysvětlitelnou cestou pana Vystrčila, jednoho ze zakladatelů ODS,“ dodává Zbořil závěrem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab