„Československo osvobodili Američané.“ Kauza z ČT nekončí. Nerudová běsní jinde

17.03.2025 17:55 | Monitoring

Europoslankyně Danuše Nerudová (za STAN) v nedělních Otázkách Václava Moravce ve vyhrocené diskusi s poslancem Jaroslavem Foldynou (SPD) prohlásila, že Československo osvobodili Američané. Její specifický výklad historie neušel pozornosti řady politiků, pobavený byl zejména Michal Hašek (PRO), který Nerudové chce do Bruselu poslat naučnou knihu Rozum do kapsy. Nerudová se od té doby na sítích snaží svoje slova dovysvětlit s tím, že roli sovětské armády nijak nepopírá.

„Československo osvobodili Američané.“ Kauza z ČT nekončí. Nerudová běsní jinde
Foto: Repro ČT
Popisek: Danuše Nerudová

Nerudová sváděla v Otázkách Václava Moravce v České televizi ostrou politickou diskusi s Jaroslavem Foldynou zejména ohledně situace na Ukrajině. Vrcholem jejich vyhrocené debaty se stal spor o to, kdo osvobodil Československo v roce 1945.

Vše začalo tím, že Nerudová uštěpačně poznamenala, že Foldyna jezdil s Nočními vlky. Ten reagoval slovy, že s nimi jezdil uctít památku 140 tisíc padlých vojáků Rudé armády, kteří padli za osvobození naší země v roce 1945. „Tuto zemi osvobodili Američané!“ vypálila na Foldynu v reakci Nerudová.

„Prosím, zesilte to, tohle zesilte. 140 tisíc vojáků Rudé armády u nás padlo, ale zachránili nás Američané,“ vyprskl s trpkým smíchem Jaroslav Foldyna.  „Osvobodili Plzeň,“ dodala Nerudová.  „Ale já mluvím o celé zemi, nejen o Plzni,“ kuckal se smíchy Foldyna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Prznění historických událostí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepedros491 , 18.03.2025 8:18:11
Brzy se dozvíme že na horu Říp nevystoupil praotec Čech ale Abrahám.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Čeští elfové. Co jsou zač a kdo je platí? Analytik se podíval blíže

9:51 Čeští elfové. Co jsou zač a kdo je platí? Analytik se podíval blíže

TÝDEN V MÉDIÍCH Nezodpovězená otázka, kdo platí České elfy a jejich boj s takzvanými dezinformacemi.…