„Doufám, že taková hov*da jako Volný už ve Sněmovně nebudou!“ Blízký popis rvačky. Poslanec taky dostal ránu

22.01.2021 9:44 | Zprávy

Do bitky, kterou ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně vyvolal Lubomír Volný, se zapojil také poslanec ČSSD Ondřej Veselý. Snažil se bránit místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela před pěstmi poslance Volného, a sám jednu schytal. „Doufám, že taková hovada už ve Sněmovně nikdy nebudou,“ řekl Veselý v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, kde popsal atmosféru a průběh rvačky. Server Seznam zprávy připomněl ostudné momenty i dalších politiků.

„Doufám, že taková hov*da jako Volný už ve Sněmovně nebudou!“ Blízký popis rvačky. Poslanec taky dostal ránu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Poslanec JAP Volný hrozí Ondřeji Veselému z ČSSD karate úderem

„Byl jsem ve státních aktech, pan poslanec Volný vystoupil a začal vulgárně napadat předsedajícího. Pan předsedající v souladu s jednacím řádem přerušil vystoupení a vypnul mu mikrofon,“ popisuje poslanec Veselý.

Poté Volný obešel vládní lavici a napadl předsedajícího Hanzela přímo za pultem. „To jsme v životě neviděli. Nejblíž byl Honza Chvojka, který ho začal odšťuchovat, pak jsem přiběhl já a snažil jsem se ho odtáhnout, ale pan Volný váží asi dvě stě kilo, takže pohnout s ním není jednoduché,“ pokračuje poslanec ČSSD. Nakonec přišel poslanec ANO Michal Ratiborský, i ten dostal pěstí. Po něm už následoval příchod ochranné služby, které se podařilo pana Volného vyvést.

„To je věc, kterou jsme tady nikdy nezažili. Je to něco nehorázného, napadnout předsedajícího. Máme tady ostré výměny názorů, někdy to je velmi ostré. Ale že bychom se fyzicky napadali, to je neuvěřitelné porušení všech principů, na kterých naše země stojí,“ hrozí se Veselý.

„Doufám, že taková hovada, jako je poslanec Volný, už v životě ve Sněmovně nebudou. Je to něco nehorázného a tahle země si nezaslouží, aby ji reprezentoval někdo takový,“ dodal závěrem k nevídanému konfliktu, který vyvolal obrovský rozruch.

Volný neinicioval bitku ve Sněmovně poprvé. Před dvěma lety vyzval poslance sociální demokracie Jana Birkeho, aby „šel ven“. Slovní přestřelka vznikla při debatě o vyhošťování cizinců.

Rozhodně ale není sám, kdo svým chováním na půdě dolní komory pohoršoval.

Například v roce 2007 tehdejší premiér Mirek Topolánek (ODS) pohoršil některé kolegy vztyčeným prostředníčkem směrem k opozičním lavicím. Někdejšího komunistického poslance Vladimíra Koníčka se gesto dotklo natolik, že se věcí zabýval mandátový a imunitní výbor. Topolánek nakonec vyvázl s pokáráním.

Další zdvižený prostředníček ve Sněmovně v roce 2008 věnoval tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek Davidu Rathovi, reagoval na to, že jej Rath označil za choromyslného.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová varuje před ovlivněním voleb. Lidé se obávají, že je zruší, když „nedopadnou“

13:03 Pekarová varuje před ovlivněním voleb. Lidé se obávají, že je zruší, když „nedopadnou“

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) varuje před možným zahraničním zas…