„Uzná-li někdo chybu (i dávnou), omluví se a snaží se ji napravit, má můj respekt. Ale: ten, kdo byl v armádě před r. ’89, byl nepřítel, komunistický lampasák. Ať byl v jakémkoli špiónském kurzu, byl to kurz pro ty, co měli a chtěli bojovat proti demokracii ve prospěch totality. J.,“ napsal Železný na svém twitterovém účtu s fotografií na článek z deníku Právo.
Uzná-li někdo chybu (i dávnou), omluví se a snaží se ji napravit, má můj respekt. Ale: ten, kdo byl v armádě před r.’89, byl nepřítel, komunistický lampasák. Ať byl v jakémkoli špiónském kurzu, byl to kurz pro ty, co měli a chtěli bojovat proti demokracii ve prospěch totality. J. pic.twitter.com/5xdPe2eFON
— Jakub Železný???? (@JakubZelezny) October 22, 2022
„Ti, proti kterým jsme ‚měli a chtěli bojovat‘, nás po roce 1989 začali brát jako partnery a brzy jsme se stali spojenci a vzájemně za sebe nasazovali život. Kdyby uvažovali jako Vy, Jakube, asi bychom na sebe dosud mířili přes hranici zbraněmi. Jsem moc rád, že jsou i jiní,“ zareagoval Pavel.
„Myslím, že útoky na Petra Pavla kvůli minulosti budou mít opačný, než zamýšlený účinek. Lidé nad 50 se s ním neztotožňují přesto, že si zadal s bolševikem. Ale právě proto. Je v tom stejný, jako většina z nich. Jeho kandidatura je pro ně něco jako rozhřešení. A mladším je to fuk," napsal na svůj twitterový profil komentátor Petr Honzejk.
Myslím, že útoky na Petra Pavla kvůli minulosti budou mít opačný, než zamýšlený účinek. Lidé nad 50 se s ním neztotožňují přesto, že si zadal s bolševikem. Ale právě proto. Je v tom stejný, jako většina z nich. Jeho kandidatura je pro ně něco jako rozhřešení. A mladším je to fuk.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef