„Nemyslím si, že bych jako prezident patřil k těm, kteří by byli jenom pro určitý druh voličů. Už v předvolební kampani budu hovořit o věcech, které se dotýkají většiny našich občanů,“ odpověděl Bašta na úvodní otázku, zda chce být prezidentem všech, jako chtěl Miloš Zeman. Na prezidentský post kandiduje s podporou dvaceti poslanců SPD.
Prozradil, k čemu plánuje využít svou prezidentskou kampaň: „Kampaň chci využít k tomu, abych říkal věci, o kterých se většinou mlčí a nemluví,“ pokračoval Bašta, který zdůraznil i svou životní všestrannost, kterou v boji o Hrad vnímá jako svou výhodu: „Jde se podívat na to, čím jsem za ta léta vším prošel, co vše jsem dělal. Myslím si, že je to asi víc než u ostatních kandidátů. Chci přesvědčit potenciální voliče, že jsem jeden z mála kandidátů, který má zkušenosti s tím, jaké to je, když jste svým způsobem na okraji společnosti jako bývalý disident. Nebo jaké to je, když se musíte proti své vůli živit prací svých rukou,“ pokračuje kandidát na prezidenta.
Jaroslav Bašta je někdejší signatář Charty 77 a politický vězeň. V minulosti zastával funkci náměstka ředitele federální rozvědky. Je bývalým diplomatem v Rusku a na Ukrajině. Byl také šéfem lustrační komise v letech 1991–1993. V letech 1998–2000 působil jako ministr ve vládě Miloše Zemana. V současnosti je poslancem SPD a členem sněmovního zahraničního výboru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab