„Mně hrozně moc baví aktuální kroky pana doktora a primátora Hřiba,“ vykládá v deštivém pátečním odpoledni pan X, jemuž prý nálepka kmotr nikterak nevadí. „On se zamiloval do dividend, ale absolutně netuší, jak Praha funguje a fungovala,“ prozrazuje dále v jakémsi tajemném oparu. Co má na mysli? „Tak asi to, že byznys se vždycky řešil v menší míře přes PRE, kde poslouchali socany na slovo a doteď tam ti lidé sedí, potom drobněji TCP a TSK,“ dodává.
Vysvětleme, že městská firma TCP vznikla už v roce 1990 za účelem výkonu správy a zajištění obchodního využití vybraných nemovitostí ve vlastnictví hlavního města Prahy. Jedná se převážně o nemovitosti se specifickým charakterem užitkových ploch. TSK se pro změnu zabývá technickou správou komunikací.
„Ale zlatým hřebem odjakživa byl DPP a majetek města. Teď tam vidím jisté změny, ale spíše úsměvného charakteru. Většina byznysu, o němž jsem věděl před deseti, patnácti lety, je tam pořád nastavený a funguje, aniž by to pan Hřib zaregistroval, protože se zajímá o ohňostroje,“ rýpne si zmíněný kmotr do primátora. „Osobně mně nevadí, dokonce bych ty lidi i volil, kdybych nechtěl pracovat a platit daně, ale nejsem v tom postavení a nemohu si to dovolit,“ dodal dále a zhluboka potáhnul z cigarety.
Zpět k Praze.
„Když se podívám na kroky v hlavním městě, jdou jednoznačně k určité liberalizaci. O tom žádná, to snad by i mohlo být v pořádku. Ale kšefty okolo pronájmů nemovitostí, nekonečných oprav chodníků a zeleně, to ještě asi pan Hřib také nezaregistroval, že se to zadávalo, prodlužovalo, dodatkovalo a podobně. Škoda, jinak mu přeju hodně štěstí a sdílné poradce, kteří tady něco zažili, zatím se k ničemu nedobral,“ míní také.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: B. Richterová a T. A. Nový