ParlamentníListy.cz
» Aréna » Monitor » „Tvrdá data z celého světa ukázala, že víra ve svatý vpich nijak nechrání ani před infekčností ani před onemocněním,“ říká Okamura a vyzývá k uznávání protilátek
„Tvrdá data z celého světa ukázala, že víra ve svatý vpich nijak nechrání ani před infekčností ani před onemocněním,“ říká Okamura a vyzývá k uznávání protilátek
17.09.2021 19:45 | Ze sítí
Sněmovna dnes projednávala uznávání protilátek jako další ze způsobů prokázání bezinfekčnosti, jenže jak uvedl předseda SPD, bylo to bez úspěchu. „Od počáteční covidové hysterie se vláda i jiné strany později posunuly k bezmezné víře ve všemocnou a svatou injekci. Republikou i světem proběhla mediální ideologická kampaň, která tvrdila, že očkování je tečka za covidem. Našly se miliony lidí, kteří tomu uvěřili. Tvrdá data z celého světa ukázala, že víra ve svatý vpich nijak nechrání ani před infekčností ani před onemocněním. To byl tvrdý dopad na zem a z tečky se stala dvojtečka,“ uvedl Okamura na svém Youtube kanále.
reklama
Lidé, kteří covid prodělali, mají díky tomu většinou silnější přirozenou imunitu a ptají se, proč by měli být diskriminovaní oproti těm, kteří byli očkováni. „A tady teď neřešme to, že rizikové skupiny, doufejme, bude očkování chránit před těžkým průběhem. Data ze světa bohužel ukazují, že mnohdy tomu tak není, což může být dané tím, že nové mutace samozřejmě účinkují na očkované i neočkované stejně nebo tu jsou i data, že někde na tom očkovaní byli dokonce hůře. Stačí se podívat na reinfekce v proočkovaných zemích a je celkem jasno,“ říká Okamura.
A se svými statistikami byl i konkrétní. „Ke včerejšku jsme tu měli celkem 1 684 881 lidí, kteří byli pozitivně testovaní. To samozřejmě neznamená, jakkoli se to propaganda snaží podsouvat, že byli nemocní. A co těch zbylých osm a půl milionu lidí? Podle některých odborníků zhruba 5 milionů bylo infikováno, ale neměli žádné nebo malé komplikace. Vyvozují z toho to, že tady je velké procento lidí, kteří má protilátky. To není celá pravda. Mnoho z těchto lidí prošlo v minulosti nějakým jiným coronavirovým onemocněním a jejich paměťové buňky díky tomu umí vytvářet rychle protilátky,“ uvedl předseda SPD.
„Zajímavé je, že se nemluví o tom, proč v principu to je tak, že pokud se člověk potká s nebezpečným virem vytvoří si protilátky a poté když ho vir neohrožuje, tak množství protilátek klesá, jelikož jsou zbytečné. To klíčové je schopnost paměťových buněk v případě další infekce rychle vytvořit nové učinné protilátky. Všichni známe příměr, který říká, že účinnější, než dát chudému rybu, je naučit ho ryby chytat. Tady je to to samé - není důležité, zda tělo má ryby, tedy protilátky, ale zda se naučí ryby chytat, tedy vytvářet protilátky a zabíjet viry, dodává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.