„Už se o tom otevřeně mluví.“ Proč ODS a TOP 09 nemají potřebu pomáhat lidem? Libor Rouček to prozradil

28.05.2022 13:41 | Komentář

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Asociální!“, „Když může dát mimořádnou daň Velká Británie, proč to nejde u nás?“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu, někdejší redaktor Hlasu Ameriky a bývalý mluvčí vlády Libor Rouček zásadně poukazuje na obrovské zisky energetických společností a na chudnutí českých domácností i podniků. Přidává další jasné příklady, jak skutečně pomoct českým domácnostem. Dává příklad těch nejkapitalističtějších zemí a jednání konzervativních vlád ve srovnání s českým pravicovým kabinetem. Vzpomíná i na to, co v ČR rozkradly „zlaté české ručičky“ pod taktovkou podobně ideově laděné elity.

„Už se o tom otevřeně mluví.“ Proč ODS a TOP 09 nemají potřebu pomáhat lidem? Libor Rouček to prozradil
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kniha Můj a náš příběh Libora Roučka

Bývalý místopředseda Evropského parlamentu, sociální demokrat Libor Rouček upozorňuje na příklad britské pravicové vlády, která oznámila, že zavádí mimořádnou 25% daň ze zisků energetických společností. Získané prostředky pak poskytne formou jednorázového příspěvku nejchudším domácnostem.

„Uvádím příklad Velké Británie, protože tam vládne pravicová konzervativní vláda. Když dáte v Česku příklad ze Skandinávie nebo z Německa, Španělska, kde vládnou sociální demokraté, pravicoví politici tomu nevěnují pozornost a shodí to ze stolu. Britská konzervativní vláda zasahuje do tržní ekonomiky, řeší finanční dopady a pomáhá normálním obyčejným lidem. Je jasné, když máme energetickou krizi a ceny šly nahoru třikrát nebo čtyřikrát, postihlo to těžce domácnosti i podniky,“ uvedl Rouček.

„Na druhé straně mají obrovské zisky energetické společnosti, ať jsou ropné nebo elektrárenské. Když mimořádnou daň může dát Velká Británie, proč to nejde u nás? Prodejci elektřiny a plynu nesmírně bohatnou. A co chudší domácnosti a podniky, které potřebují energii, třeba sklárny? Je to příklad, jak by stát mohl získat finanční prostředky a dát je lidem. Mnozí už nemají peníze a hrozí se zimy. Jak budou topit?“ ptá se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou veřejnou službou?

Když budu déle jak půl roku bez práce, tvrdíte, že pak lidé budou muset nastoupit veřejnou službu. Nemyslíte, že to ale pro řadu nich může být nedůstojné, a že třeba řada z nich za to, že si nemůže najít práci ani nemůže? Netvrdím, že všichni, ale ono najít si slušnou práci není tak snadné a úřady p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dubajské jahody? 220 korun za kelímek? Takto reagovala česká rodina s dětmi

20:25 Dubajské jahody? 220 korun za kelímek? Takto reagovala česká rodina s dětmi

Zelené pivo za 60 korun, pomlázka i za několik stovek, grilovací klobása XL za 130 a také dubajské j…