Nedávná změna ve vedení České televize nebyla jen změnou kosmetickou. Petr Dvořák byl jejím generálním ředitelem od 1. října 2011 do 30. září 2023. Jeho nástupci Janu Součkovi začal šestiletý mandát 1. října, tedy před necelými dvěma měsíci. Už za tak krátkou dobu stihl dát naději, že veřejnoprávní médium přestane být „cochcárnou“, kde si osazenstvo bude libovolně ventilovat své politické sympatie či antipatie. A to ať už jde o přímé vystupování na obrazovce, propagandu „svým“ na sociálních sítích nebo vyjadřování pro jiná média o těch, kteří mohou být hosty v „jejich“ pořadech. Ostatně v článku 5 bodě 14 Kodexu České televize se píše, že si redaktoři musí při vystupování ve zpravodajských a aktuálně publicistických pořadech počínat tak, aby divák nemohl rozpoznat, jaký mají na věc, o níž informují, názor. Jak by to divák neměl poznat, když si to předtím dali na sociální sítě nebo svůj postoj vybrebentili do jiných médií?
Shodou okolností se v těchto dnech objevila zpráva, že oscarová herečka Susan Sarandonová a hvězda kultovního hororu Vřískot Melissa Barrerová dostaly vyhazov z hollywoodských společností poté, co komentovaly válku mezi Izraelem a hnutím Hamás. Sarandonová měla veřejně skandovat zakázané propalestinské heslo a Barrerová srovnávat Gazu s koncentračním táborem. Společnost Spyglass Media Group, která stojí za produkcí připravovaného filmu Vřískot VII, odchod herečky Barrerové z chystaného snímku a i z celé franšízy potvrdila. Stejně dopadla i pětinásobná nominantka na Oscara Susan Sarandonová. Mluvčí agentury United Talent Agency uvedl, že agentura už herečku nezastupuje. Důvodem jejího konce u agentury mělo být to, že se aktivně zúčastnila demonstrace v New Yorku.
Jinak mluví před volbami, jinak koná, když získá hlasy
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník