Při příležitosti Světového dne populace představila OSN tři scénáře, jak by se mohla světová populace v příštích letech vyvíjet.
Podle prvního by ke konci 21. století mohlo žít na světě téměř 16,5 miliardy lidí. Druhá varianta předpovídá, že zatímco do roku 2050 se počet lidí vyšplhá k 10 miliardám, poté se populační růst zpomalí a ke konci století jich bude na Zemi 11,2 miliardy. Podle posledního scénáře se porodnost sníží tak, že k roku 2100 se počet lidských obyvatel Země sníží na 7,3 miliardy.
Pokud by se naplnil pesimistický scénář, mnozí vědci se netají obavami z přelidnění.
Analytik Kotrba se proto vrací dál do minulosti a zmiňuje, že v roce 1960 dosáhla světová populace 3 miliardy. V té době byla tomu věnována značná pozornost, včetně titulní stránky a coverstory časopisu Time Magazine z ledna 1960 pod hlavičkou „The Population Explosion“.
Hlavní teze? Růst. Zvýšení z 2 miliard na 3 miliardy trvalo asi 35 let, zvýšení z 1 miliardy na 2 miliardy trvalo asi 125 let a dosažení první miliardy trvalo od začátku lidské rasy do asi roku 1800, přibližuje Kotrba.
V roce hysterické revoluce 1968 prý vyšla kniha levičáckého klima-alarmisty Paula Ehrlicha „Populační bomba – kontrola populace nebo závod do zapomnění“. „Nakonec ztlumení šoustání koukáním na televizi v ‚západních‘ demokraciích a války všude vůkol, se světová populace v letech 1960 až 1999 zvýšila z 3 miliard na 6 miliard, což je doba zdvojnásobení 39 let,“ dodává analytik s tím, že 12 miliard jsme nedosáhli doteď.
A nevypadá to, že bychom tak učinili v nejbližších deseti či dvaceti letech. Podle střednědobé projekce populačně alarmistické divize OSN, placené štědře z veřejných peněz, dosáhne prý světová populace v roce 2050 počtu 9,3 miliardy lidí a dvanácti miliard do roku 2100.
„Tipl bych si, že zelený kundy budou tvrdit v nejbližší době, že vzhledem k naší masožravé rozežranosti nás tolik planeta tolik neuživí, dojde k vyčerpání nezbytných neobnovitelných zdrojů a abychom šetřili a zachránili životní prostředí, musíme žrát kořínky namísto bifteků,“ uzavírá Kotrba a v kontextu s tím zmiňuje citaci Paula Ehrlicha z knihy The Population Bomb publikované v roce 1968: „Světu, zejména rozvojovému, rychle nedochází jídlo.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab