První otázka směřovala na Pavla Fischera, a to, zda se z neveřejné části zprávy BIS dozvěděl něco zásadního, šokujícího či nového. „Dostanete ty věci do kontextu, to znamená slyšíte i informace, které dávají smysl tomu, co jste četla, a když se potom na to podíváte v kontinuitě, třeba ty výroční zprávy z minulých let, tak máte ten obrázek poměrně pestrý,“ řekl k tomu Fischer.
Stejná otázka směřovala i na Tomáše Jirsu. Toho prý ve zprávě určitě nic nepřekvapilo. „Je to standardní zpráva a to, o čem se dneska v médiích denně mluví, tak to už bylo v mnoha ostatních minulých zprávách obsaženo, to varování před ruským a čínským vlivem.“ Prý například na společnost Huawei BIS upozorňovala od roku 2013, a začalo se to řešit až teď. Ani pro Ladislava Václavce nebylo ve zprávě nic zásadního.
„Čím si podle vás zpravodajci vysvětlují kritiku ze strany prezidenta republiky, který o nich mluvil jako o ‚čučkařích‘, kteří neodhalili jediného ruského či čínského špiona? Já vím, že vy jste v médiích říkali, že jste s nimi o tom nejednali, ale vás ani nezajímalo, jestli se jich to dotklo, proč to pan prezident dělá?“ ptala se Witowská Pavla Fischera. Ten odvětil, že se zajímali o současnou činnost služby i o její dlouhodobé úkoly, o věci, které jsou dnes na stole. „A s prominutím, že bysme šli do nějakých detailů, jak se ptáte, to tedy ne. Nám se zdálo, že je mnohem důležitější se bavit o bezpečnosti a my máme bezpečnost jako výbor na starosti,“ řekl Witowské Fischer.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas