Ajajaj. Ošklivý karambol senátora Fischera na ČT24. Přišel tam i Mlynář. A vytáhl věci z dob V. Havla, na které by někdo raději zapomněl

11.04.2019 9:03 | Zprávy

Senátor Pavel Fischer trvá na pozvání majitele skupiny PPF Petra Kellnera do horní komory. Na jednání zahraničního a bezpečnostního výboru by od něj chtěl osvětlit třeba smlouvu o spolupráci s firmou Huawei. Před jejím softwarem a produkty v prosinci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Podle PPF senátor Fischer pouze rozehrává politické hry, do kterých se firma nechce zapojit. Fischer a člen představenstva PPF Vladimír Mlynář spolu diskutovali včera v pořadu Události, komentáře na ČT24.

Ajajaj. Ošklivý karambol senátora Fischera na ČT24. Přišel tam i Mlynář. A vytáhl věci z dob V. Havla, na které by někdo raději zapomněl
Foto: Repro ČT24
Popisek: Vladimír Mlynář a Pavel Fischer

„Česká republika potřebuje strategickou klidnou debatu o politice vůči Číně, která by zahrnula nejenom zahraničí, nejenom vzájemný obchod, ale taky bezpečnost a obranu,“ poznamenal úvodem Fischer, proč trvá na tom, aby zástupce společnosti PPF přišel do Senátu. „Z Číny se stal rival, vyzyvatel a firma Petra Kellnera udělala takové smlouvy s firmou Huawei, která je v hledáčku bezpečnostních služeb už tolik let v Evropě, že to musí každého zajímat. Tady už nejde jenom o byznys. Tady jde o bezpečnost deseti milionů českých občanů, a proto nás to musí zajímat,“ rozčílil se Fischer. Firma Huawei podle něj poslouchá čínské zákony, a je naším zájmem, aby to nedělala v České republice. 

„Pane Mlynáři, jste ohrožením národní bezpečnosti?“ zeptal se následně moderátor Michal Kubal Mlynáře, který v minulosti působil jako ministr, například byl ministrem informatiky ve vládě Stanislava Grosse. „To říká kdo?“ odpálil otázku Mlynář. „Ptám se,“ zareagoval Kubal. „No a to někdo říká?“ tázal se dál Mlynář. „Myslím, že to neříká ani pan senátor Fischer. Tomu pozvání do Senátu něco předcházelo. My se tady s panem senátorem Fischerem známe přes 20 let osobně ještě z doby pana prezidenta Václava Havla. Potkali jsme se před jeho prezidentskou volbou v kavárně Café Místo. Jistě si to pamatujete, pane senátore. Měli jsme velmi příjemnou debatu spolu,“ začal zeširoka Mlynář. Fischer však podotkl, že se pohádali o Číně. 

Pořad najdete ZDE.

„No, tak to máme každý jinou interpretaci toho, co jsme se pohádali, co to znamená se pohádat. Byla to příjemná debata. Já jsem vám pak poslal nějaké knihy o Číně,“ oponoval Mlynář a popsal i to, jak si nyní dopisovali s Fischerem ohledně kauzy Huawei. 

„Nakonec tedy pan senátor přišel s tou myšlenkou pozvat pana Kellnera. Já jsem dlouho nevěděl proč. Mě označil hanlivě za lobbistu, čemuž úplně nerozumím, protože sám se v době, kdy nepracoval na ministerstvu zahraničí, jako lobbista živil, dokonce nám nabízel své služby, ale kolegové se s ním nedohodli. A potom jaksi začal tu kauzu hrát tak jako pozvání pana Kellnera, ale já jsem pak navštívil jeho web a pochopil. On znovu kandiduje, bude kandidovat na prezidenta, prohlásil se stínovým prezidentem a hraje tady jakousi politickou hru a teď se staví do role, že on je ten statečný, kdo se postaví Kellnerovi, ale o žádnou věcnou debatu mu nejde. Tu jsme mu nabízeli opakovaně a ta debata je odborná, nikoliv politická,“ sdělil Mlynář. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

22:10 „Chceme svobodné volby.“ V Rumunsku lidé vyšli do ulic. A nebylo jich málo

Desetitisíce lidí v neděli protestovaly v rumunské Bukurešti proti prosincovému rozhodnutí tamního n…