Alláhu, znič je všechny, vyzval imám a šel si pro sociální dávky. V Evropě jsou prý takových stovky. Jeden dokonce pobírá na deset osob

31.08.2017 20:09 | Zprávy

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute upozorňuje na oblíbenou praxi radikálních imámů a džihádistů v západoevropských zemích, kteří žijí ze sociálních dávek, a přesto vyzývají k zabíjení křesťanů a boji proti demokratickému systému.

Alláhu, znič je všechny, vyzval imám a šel si pro sociální dávky. V Evropě jsou prý takových stovky. Jeden dokonce pobírá na deset osob
Foto: Vít Hassan
Popisek: U mešity

Jak uvádí Kern, rekordmanem mezi radikálními imámy bude patrně Abu Ramadan, který v roce 1998 přišel z Libye do Švýcarska. „V roce 2004 získal azyl, když uvedl, že jej libyjská vláda pronásleduje pro jeho členství v Muslimském bratrstvu. Od té doby ‚šikanovaný‘ imám nashromáždil na sociálních dávkách přes 600 000 dolarů. Nikdy přitom neměl stálé zaměstnání a hovoří jen minimálně francouzsky nebo německy,“ píše americký publicista.

Čtyřiašedesátiletý imám se může brzy těšit ve Švýcarsku na důchod, ale nezdá se, že by byl své druhé vlasti příliš vděčný. „Alláhu, žádám tě, abys zničil nepřátele našeho náboženství. Židy, křesťany, hinduisty, Rusy a šíity. Alláhu, žádám tě, abys je všechny zničil a vrátil islámu jeho dávnou slávu,“ pronesl při svém nedávném kázání a vedle toho také vyzval k zavedení muslimského práva šaría ve Švýcarsku.

Stejně nepochopitelná situace však panuje i v dalších západoevropských zemích. „V Rakousku pobíralo více než dvanáct džihádistů sociální dávky, ze kterých si platili své výlety od Sýrie. Radikální dvaatřicetiletý imám Mirsad Omerovič tak získal několik set tisíc eur; dávky od rakouských úřadů dostával mimo jiné i na svých šest dětí,“ uvádí Kern s tím, že stejně štědré jsou k džihádistům také úřady v Belgii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šok kolem globálního oteplování: Zjistili, že to přehnali a všechny naštvali

11:36 Šok kolem globálního oteplování: Zjistili, že to přehnali a všechny naštvali

Bývalý britský premiér Tony Blair varuje, že debata o změně klimatu se stala iracionální a odrazuje …