Americký generál Česku natvrdo: Pokud chcete mít místo u stolu, musíte plnit své závazky

13.06.2021 7:56 | Zprávy

Americký generál Ben Hodges apeluje na Českou republiku, aby dokončila nákup nových obrněnců a vybudování moderní brigády. „Pokud chcete mít místo u stolu jako spolehlivý spojenec, musíte své závazky, sliby plnit,“ připomněl generál ve výslužbě, že je třeba splnit náš závazek vůči spojencům, informuje o tom iDNES.cz.

Americký generál Česku natvrdo: Pokud chcete mít místo u stolu, musíte plnit své závazky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar, ministr obrany

Hodges v Praze během diskuse pořádané Cervo Institutem uvedl, že nedávné události na ukrajinských hranicích, kde Rusko soustředilo podle některých informací až 100 tisíc vojáků, získaly celosvětovou pozornost z prostého důvodu.

„Lidé byli vyděšení, že se schyluje k dalšímu konfliktu. Byla to ruská ocel, skutečné schopnosti, obrněnce, výsadkové vojsko a námořní jednotky – konvenční zbraně, které si získaly pozornost všech. Už několikrát (Rusové) prokázali, že jsou připraveni udělat cokoliv, když se jim podaří dostat se někam dříve než nám,“ uvedl někdejší velitel amerických pozemních sil v Evropě.

Původní zdroj ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…