Zlámalová je nyní mimo jiné také členkou občanského sdružení KoroNERV-20. „V době, kdy se začala ze strany vlády odehrávat naprostá hrůza, hlavně nás udržovali v informační temnotě – já jsem posedlá tím, že chci vědět, jak se věci mají. A v takové chvíli se spojíte s úplně každým. Čili ten základní smysl a princip, na kterém KoroNERV vznikl, byl: ukažte data, bez těch dat se vůbec nemůžeme rozhodovat,“ zdůvodnila Zlámalová, proč se ke sdružení připojila.
„Někdy v půlce března jsme věděli jen to, že je 300 nově nakažených. Všichni žili v naprosté hrůze,“ vzpomněla s tím, že však ke zlepšení nedošlo. To ilustruje na současné situaci na Karvinsku. „Nemáme úplně přesně znalosti o situaci v Karviné. Nevíme, kolik lidí je bezpříznakových, kolik lidí má skutečně vážné příznaky. Podle mého názoru se nás snažili udržovat ve větším strachu. Někteří otevřenější politici v Evropě, jako Sebastian Kurz, to přímo přiznali. V Rakousku unikl zápis ze zasedání, kde přímo říkal, že tím, že lidé budou mít strach, tak se snáze udrží poslušnost,“ zmínila Zlámalová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef