Ano, je to debil. Krnáčová bouchla dveřmi rozhovorem, na který mnoho lidí bude zírat

09.05.2018 9:47 | Zprávy

Lidé tady nejsou zvyklí pracovat a musí se k tomu nutit. To si myslí pražská primátorka Adriana Krnáčová. Proto by se jí lidé neměli ptát, proč se rekonstrukce náplavky zdržela o tři měsíce, ale jak se jí povedlo, že jsou to jenom tři měsíce skluzu. Tuto a mnoho dalších perel upustila v rozhovoru s někdejším kolegou z hnutí ANO.

Ano, je to debil. Krnáčová bouchla dveřmi rozhovorem, na který mnoho lidí bude zírat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelů hlavního města. Zastupitelé projednávali mimo jiné výstavbu trasy metra D nebo rozdělení peněz vybraných z hazardu městským částem

Rozhovor s Adrianou Krnáčovou pořídil pro web flowee.cz Jaromír Hasoň, v počátcích hnutí ANO nejvýraznější člen mediálního týmu Andreje Babiše. Vzpomínal, jak to vypadalo, když se Babiš rozhodl udělat kunsthistoričku původem z Bratislavy pražskou primátorkou.

„ANO si ji po různých peripetiích vybralo za lídra kandidátky do pražských voleb a ona – rodačka z Bratislavy – po úspěchu hnutí v Praze nastoupila do vedení hlavního města. Ve funkci to rozhodně neměla jednoduché,“ vzpomínal.

Od prvního zastupitelstva prý kritika nebohé dámy prakticky neustala. „A kritizovat své spolupracovníky, ale třeba i Pražany, za to, že jim nic není po vůli, začala i Adriana,“ popsal eufemisticky nedávné výstupy primátorky, která občany, jejichž mandátem úřaduje, označila za „zpovykané Pražáky“. Chtěla prý dokončit tu spoustu rozdělané práce, co na magistrátu má, ale nedávno se sama rozhodla, že už kandidovat nebude.

„K tomu existuje hodně důvodů, které se kupily řadu let. Jedním z nich je určitě ten, že jsem si nemohla vybrat lidi, se kterými bych chtěla pracovat,“ začala vysvětlovat. Připouští, že odpovědnost nese hlavně ona, ale občas je to problém. „Problém je ten, že já jsem odpovědná za všechno, i za to, co mí kolegové nejsou schopní udělat. Ve vládě může premiér ministra vyměnit. Ale to já na radnici nemůžu,“ vysvětlovala.

Sama pro sebe má prý to, co voličům slibovala, už splněno. Dokázala dát do pořádku problematické kauzy, které jí zanechali předchozí primátoři, ať je to Opencard, tunel Blanka, nebo Škodův palác. To ostatní prý spadá „do gesce“ jejích kolegů z Rady, i když se na to lidé pořád ptají jí.

„My jsme navíc v koalici, která není úplně prorozvojová. Ačkoli se někteří v radě i v zastupitelstvu snažíme, tak z toho koaličního konsenzu nakonec vychází průměrnost,“ postěžovala si.

A právě proto se v lednu při výletu do New Yorku rozhodla, že už kandidovat nebude. „Procházela jsem se městem a byl tam hrozný nepořádek. Ulice byly neupravené, sněžilo, sníh nikdo neuklízel. Všude dlouhé kolony a zácpy. Prostě kdyby tohle bylo v Praze, tak už jsem prostřednictvím defenestrace prolítla tady tím oknem,“ líčila. V tu chvíli si prý řekla, že nemá smysl nechat si nadávat za něco, co je ve velkoměstě v podstatě standardem.

CELÝ ROZHOVOR HASOŇ–KRNÁČOVÁ ZDE

Odmítá, že by ke skrečování druhé kandidatury byla donucena. Je prý zvyklá tlaku čelit a bez vlastního rozhodnutí by se rozhodně přesvědčit nenechala. „Tlak já snáším opravdu docela dobře. Jdu si zaběhat nebo zahrát golf, dám si hodinu jógy a ten tlak je pryč. Já jsem na tlak zvyklá. Když je toho moc, tak si řeknu, že mám sport jako ventil, a vůbec se nehroutím,“ ujistila.

A vůbec už prý na její rozhodování nemělo vliv to, že jí někdo něco vyčítal. Zejména, když se často jednalo o věci, se kterými prý nemohla nic moc dělat. „Lidi tady nejsou zvyklí pracovat, tak to prostě je. Mě se třeba na náplavkách, které jsme měli začít opravovat už po zimě, ptali, jak to, že došlo k tříměsíčnímu skluzu. Tak jsem odpověděla, že by se mě měli zeptat, jak je možné, že došlo jenom k tříměsíčnímu skluzu,“ utrhla se.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Jan Volný byl položen dotaz

Naše životní úroveň a mzdy

Fialově tvrzení, že budeme mít v dohledné době mzdy jako v Německu snad nevěří nikdo, maximálně tak on sám, i když i o tom pochybuju. Můj na vás ale zní, proč tomu tak je? Proč je u nás životní úroveň nižší a stejně tak i platy? Přitom co se týká cen, tak ty jsou u nás mnohdy vyšší nebo srovnatelné ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová europoslankyně v šoku. Směrnice o zaměstnanosti, v ní gender a spousta papírování

22:36 Nová europoslankyně v šoku. Směrnice o zaměstnanosti, v ní gender a spousta papírování

Česká europoslankyně Nikola Bartůšek z hnutí Přísaha brojí proti plánované revizi směrnice z roku 20…