Blb*čkové, víte proč? Elektřina: Je to schválně a jde o vládu, píše Konvička

17.08.2022 8:27 | Ze sítí

Docent Martin Konvička přišel s originálním vysvětlením, proč vládě vlastně velmi vyhovuje, že přeprodej elektřiny na německé burze šponuje cenu pro českého spotřebitele do nebes.

Blb*čkové, víte proč? Elektřina: Je to schválně a jde o vládu, píše Konvička
Foto: Daniela Černá
Popisek: Dráty vysokého napětí, ilustrační foto

Někteří lidé se proto ptají, jestli je ČEZ německý. A on se prý musel smát. „Ne, blbečkové. ČEZ je především – dělá to nějakých 70 procent – vládní. Lipské znásobení cen znamená vejvar, a vejvar znamená příjem státního rozpočtu,“ poznamenává akademik.

Vysoké příjmy z ČEZu umožňují státu, že bez alarmujícího deficitu a za docela slušných hospodářských výsledků může rozhazovat. „Tu se koupí nějaká munice pro ukrajinský černý trh, tu bombardéry na záchranu amerického zbrojního průmyslu, tu granty a dotace pro proevropské neziskovky, nohama šoupající umělce a akademiky, a občas i pro kverulantské akademiky (jako jsem já), aby se neřeklo,“ objasňuje docent.

Výsledkem je, že státní zaměstnanci a všichni napojení na tento vydatně vyživovaný dotační proud „drží hubu“ a vychvalují slušného a důstojného premiéra. Sice taky musí platit dražší elektřinu, ale „ten cash tam je“.

„No a protože státních zaměstnanců a činovníků dotovaných firem jsou miliony, a na ty ostatní platí přísnost, má vás vláda právem v p*či, dámy snad prominou,“ uzavírá docent Konvička svůj výklad. Koho jsme si zvolili, toho podle něj máme.

Jeden z diskutujících poznamenal, že i přes zcela nevídaný „vejvar z ČEZu“ vláda stále předpokládá schodek 330 miliard. Takže toho rozhazovaného „cashe“ je tam zjevně mnohem více, než si kdo dovede představit.

Již před několika dny Konvička k tématu současné hospodářské situaci v zemi napsal na facebook poznámku k vizi ministra Síkely, že domácnosti budou moct „podávat podnět“, že se u nich v domě moc topí.

Konvička k tomu připsal, že zlí jazykové říkají, že každá generace si musí prožít nějakou krizi, válku nebo totalitu, aby si vážila světa, ale ve skutečnosti to bude trochu jinak. „Nyní, s Fialou v čele, bruslí za zády a Moskvou před hlavněmi našich zbraní, si pořídíme takovou krizi (+ válku + totalitku), že už tu nikdy žádná další krize a války a totalitky chtivá generace nebude,“ myslí si Konvička.

A z tohoto pohledu také volá „Sláva Ukrajině“.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…