Bouřlivá akce na Klárově: Veřejné čtení seznamu vlastizrádců. Merkelová na pranýři. „Někdo si myslí, že se budem podřizovat jejich zvykům, ani hovno!“ dal poslední tečku známý herec

22.06.2018 14:00 | Zprávy

REPORTÁŽ V Praze na Klárově bylo zase jednou živo. Ve čtvrtek odpoledne tady proběhla demonstrace, které se účastnila neúspěšná prezidentská kandidátka Jana Yngland Hrušková, aktivisté Zdeněk Chytra, Jiří Černohorský a další. Nechyběl ani herec Ivan Vyskočil. Dorazili i zahraniční hosté. Na akci byl mimo jiné přednesen velmi dlouhý seznam údajných zrádců českého národa, s nimiž je podle pořadatelů akce třeba se vypořádat. Čím se provinili. Raději se přesvědčte sami....

Bouřlivá akce na Klárově: Veřejné čtení seznamu vlastizrádců. Merkelová na pranýři. „Někdo si myslí, že se budem podřizovat jejich zvykům, ani hovno!“ dal poslední tečku známý herec
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globálního paktu

Organizace spojených národů dlouhodobě upozorňuje na to, že jsou dnes po celém světě v pohybu desítky milionů uprchlíků. K opuštění jejich domovů je donutila válka, hlad či bída. OSN ve jménu všech těchto uprchlíků vyzvala k přípravě tzv. globálního paktu. A právě proti němu se v Praze demonstrovalo. Aktivisté Zdeněk Chytra, neúspěšná prezidentská kandidátka Jana Yngland Hrušková či Jan Korál před přijímáním jakékoli globální dohody o uprchlících důrazně varovali. Král přečetl velmi dlouhý seznam osob a institucí, které považuje za vlastizrádné a s nimiž je podle jeho názoru třeba se rázně vypořádat.

Akce se zúčastnili protiislámští aktivisté Zdeněk Chytra žijící v Německu, Jiří Černohorský, Petr Kříž, Jana Yngland Hrušková, Věra Řezníčková či Vladimíra Vítová. Tím ovšem výčet účastníků zdaleka neskončil. Dorazil také český aktivista žijící v Kanadě Sany Davis, Julian Angelov a další.

Jednou bude muset dojít na další defenestraci, znělo na demonstraci

Jako první si vzal slovo protiislámský aktivista Jiří Černohorský, kterého organizátoři demonstrace vykreslili jako největšího českého vlastence. Černohorský prozradil, že původně chtěl demonstraci udělat u Úřadu vlády. Jenže co čert nechtěl, zrovna tam měnili okna, tak mu byla akce zamítnuta. „Proto jsme dnes na Klárově," pravil Černohorský.

A pak spustil palbu. Kritizoval Newyorskou deklaraci, Istanbulskou úmluvu, deklaraci z Marákkeše a Dublin IV. „To je největší podraz od dob Mnichova," hřímal Černohorský. „Pokud poslanci kývnou na všechny tyto smlouvy, a oni to prý velmi pravděpodobně udělají, tak výměna těch oken, která teď na Úřadu vlády probíhá, bude zbytečná. Protože politici jimi budou muset jednoho krásného dne vyletět," vyhrožoval rozlíceně řečník.

Podle Černohorského musíme bojovat o naši svobodu, jejíž prostor je den ode dne užší a užší. Černohorský varoval, že nemusí trvat dlouho a dokonce bude zakázáno kouření na veřejnosti.

Po Černohorském převzal mikrofon Zdeněk Chytra. Globální pakt podle jeho názoru není o ničem jiném, než že se do Evropy přesunou uprchlíci z Afriky a z Blízkého východu. Bez ohledu na to, jestli se schválí Dublin IV, tak nastoupí globální pakt a bude to ještě horší. Pokud vejde v platnost, tak si podle Chytry v roce 2019 už možná nezazpíváme hymnu ‚Kde domov můj‘. Podle Chytry hrozí, že prim v naší společnosti budou hrát uprchlíci.

O chvíli později dostala slovní facku německá kancléřka Angela Merkelová. Na pódiu se postavila Vladimíra Vítová a vmetla německé kancléřce do tváře, že svým prohlášením o nepřijatelnosti odsunu německy mluvícího obyvatelstva z řady zemí po druhé světové válce, se v podstatě pokouší o revizi výsledků druhé světové války. „Slova Angely Merkelové jsou důkazem toho, kam až jsme to dopracovali. Postupně budeme pohlceni německou říši," hřímala aktivistka.  

Došlo i na kulturní vložku. Neúspěšná prezidentská kandidátka Jana Yngland Hrušková zapěla demonstrantům československou hymnu tak, jak jsme ji znali před rozpadem federace.

Po zpěvu národní hymny se na pranýři ocitla Česká televize. Aktivista Řezníček poznamenal, že veřejnoprávní televize šíří hoaxy. Stačí si prý vzpomenout, jak informovala o propuštění britského radikálního odpůrce muslimů Tommyho Robinsona, který však propuštěn nebyl. Hrozné podle Řezníčka je, že Robinson teď pobývá ve vězení, kde se údajně pohybuje až 70 procent muslimů.

Na demonstraci zaznělo, že globální pakt je postaven na deklaracích OSN, které byly podepsány v letech 2015 a 2016, které podle demonstrantů vychází vstříc neziskovým organizacím. Demonstranti se však velmi hlasitě dožadovali toho, že migrační a azylová politika musí zůstat v rukou státu. Neziskové organizace jsou podle jejich názoru naprosto nesmyslně přehnaně hájeny.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Agent provokatér? Podivnost kolem vraha z Magdeburku

10:52 Agent provokatér? Podivnost kolem vraha z Magdeburku

„Muž, kterého jiní odpadlíci od islámu považovali za nedůvěryhodného či dokonce za agenta provokatér…