Bystron přišel do Německa před lety jako imigrant, sám dnes proti migraci brojí. Říká však, že do Německa nemůže přijít celý svět. „To se přece vůbec nemělo stát! V první řadě se německá spolková kancléřka nemůže postavit před kamery a říct ‚Pojďte všichni sem!‘ a otevřít hranice. Ti lidé sem jdou bez jakékoliv kontroly. Je to bezprecedentní,“ uvedl Bystron s tím, že se především nedodržují zákony a platné předpisy.
„I to je důvod, proč k nám do strany vstupují lidé: my už několik let žijeme v kaskádě neustálého porušování práva. Dokud šlo o Unii a peníze, nějaké miliardy, bylo to všechno strašně abstraktní. Teď už je to reálné, vyhrocené a týká se to každého z nás. Máme ty uprchlíky za plotem. Je to hmatatelné. Proto podpora kancléřky padá.“ Dodal, že sama AfD vyzývá kancléřku k demisi.
Strana, ve které působí, je dle něj neprávem osočována z extremismu. „Naši kritici prostě nechtějí slyšet naše názory. Nevědí si s nimi rady. Antifašisti na nás na demonstracích křičí ‚Nazis raus!‘, nacisti ven, my na ně zpátky voláme to samé – ‚Nazis raus!‘ – a oni to vůbec nechápou,“ uvedl.
Podle něj účast lidí na demonstracích je dána nejen migrační vlnou, ale také postojem německé vlády k finanční krizi. „Porušily se všechny smlouvy, které Německo podepsalo, třeba že se nebudou socializovat dluhy. Zachraňovaly se zahraniční banky v Řecku a ještě se tvrdilo, že se zachraňuje řecký lid, který hladoví. Řecký lid hladoví dodneška a zachraňujeme ho už sedm let, stálo nás to 86 miliard eur. A přitom se ti lidé mají pořád hůř,“ podotkl Bystron.
A řeč přišla i na smlouvu TTIP, v odporu k ní se AfD shoduje s extrémní levicí. „My se hned v několika věcech překrýváme s extrémní levicí. I když jsme se k tomu dopracovali z úplně jiných východisek. Nejen TTIP, ale třeba i postoj vůči Rusku,“ doplnil s tím, že s něčím, co se vyjednává tajně, nemůže souhlasit.
Dle názoru Bystrona je tady nyní atmosféra, kdy se rozpadne Evropská unie. „Žijeme v systému, který zkrachuje. Všichni to vědí, jen se neví kdy. Jestli to bude zítra, nebo za pět let. Víme, že je nám shora komunikována jakási pravda, která se ale totálně míjí s realitou. Třetí bod je potlačování svobody slova. Určité názory prostě nesmíte říkat a lidé mají strach říkat, co si myslí. Na to jsou průzkumy veřejného mínění,“ doplnil.
„Od roku 1945 je tu jedno velké tabu: nesmíte být nácek. V momentě, kdy vás někdo označí za nácka, je to váš konec, jste společensky vyřízen,“ uzavřel úvahou rozhovor Bystron.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef