Macek ve svém komentáři zmiňuje tři základní postřehy, ke kterým po zvolení dlouholetého poslance rakouských Zelených Alexandera Van der Bellena prezidentem došel.
Osoba prezidenta totiž neutišuje vášně ve společnosti a ta rakouská tak zůstává i nadále rozpolcená, a to nejen názorově. Největší problém je podle Macka v tom, že velká většina Evropy se dělí na ty, již jsou „přerozdělovači a pobírači dotací všeho druhu“ a kteří jen prezentují svůj um, a na ty, kteří opravdu nějaký um mají a za jeho pomocí vytváří skutečné hodnoty.
Ti, co vytváří hodnoty, se však nedostanou do funkcí, kde by opravdu mohli něco změnit, na rozdíl od těch, kteří v nich již dávno jsou a jen „přerozdělují“ a tváří se, že všechno umí, avšak žádný výkon nepodávají.
A i když už by se náhodou objevil někdo, kdo by mohl změnit zavedené pořádky, tak se proti němu rozjede taková nenávistná kampaň, která jakoukoliv možnou změnu potlačí ještě v jejím samotném zárodku. Jednou však všechna ta potlačovaná snaha o změnu vyvěrá na povrch a dojde k ní v jednom rychlém a drsném sledu událostí.
„Kdyby se ovšem Hofer stal nyní prezidentem, musel by splnit slib, který dal svým voličům, a to, že rozpustí parlament a vypíše ještě letos předčasné volby,“ komentoval Macek prohru kandidáta Svobodných. V případě, že by k tomu došlo, byla by jeho strana stejně v menšině a nakonec by ji ostatní tradiční strany vytlačily.
Poté se Macek už jen krátce pozastavil nad skutečností, že si Ministerstvo zemědělství zadalo tendr na marketingový průzkum v hodnotě 6 milionů korun, aby zjistilo, jak jej vnímá veřejnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa