Někdejší vysoce postavený detektiv Jiří Komárek v roce 2016 obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého, že z jeho okolí dochází k „brutálnímu úniku informací“. „Pan policejní prezident je, řekněme, osobou podezřelou z brutálního úniku informací v rámci objasňování hospodářské trestné činnosti v stamilionových částkách,“ řekl tehdy. Za toto nařčení se sám ocitl před soudem, protože zasáhl do osobních práv policejního prezidenta. Čelil obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby. Policejní prezident Tomáš Tuhý žádal po Komárkovi odškodné 50 tisíc korun. Sod však konstatoval, že je má vymáhat v občanskoprávním sporu.
Soud Komárka osvobodil. Na jaře roku 2018 konstatoval, že detektiv měl při svém počínání na mysli veřejný zájem. Obával se totiž, že díky reorganizaci policie budou tzv. zameteny pod koberec některé kauzy.
Sluší se připomenout, že Jiří Komárek patřil k jedněm z nejhlasitějších kritiků reorganizace policie a snažil se jí zabránit, neboť ji považoval za škodlivou. Jeho jednání podle soudu bylo sice sporné, ale trestný čin prý nespáchal. Verdikt byl pravomocný.
Podle informací serveru Lidovky.cz je už Komárek zpět v plné práci. Pracuje pro Finanční správu, kde zastává funkci vrchního rady sekce řízení rizik. Po očištění mu navíc bude dorovnán plat za dobu, kdy byla jeho pracovní činnost pozastavena a kdy pobíral jen polovinu platu. Celý případ se však ještě jednou může k soudu vrátit. Pokud podá státní zástupce Pavel Prygl dovolání k Nejvyššímu soudu v Praze. „Nyní se seznamuji s písemným vyhotovením rozsudku, v průběhu následujících tří týdnů se vyjádřím,“ sdělil k tomu žalobce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp