Klub ANO podpoří sněmovní verzi zákona. Novela má například zrušit nynější vstupní podmínku oddlužení, podle níž musí být dlužník schopen uhradit v pěti letech aspoň 30 procent závazků.
Podle sociálního výboru by senátoři měli novelu upravit do podoby před projednáváním Sněmovnou. Jeho zástupcům se nelíbí, že by po uplynutí doby oddlužení měl soud přezkoumávat, zda dotyčný splácel dost. Druhý pozměňovací návrh se týká výšky minimální splátky a příjmů umožňujících dlužníkům vstoupit do insolvence. „Pokud by bylo schváleno, že je třeba splatit tisíc korun správci a tisíc věřiteli, řada lidí by nemohla do insolvence vstoupit. Byli by to důchodci či invalidní důchodci, kteří b na tento limit nedosáhli,“ uvedl Marek Hilšer (MHS).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp