Tomský uvádí, že je u nás patrná ztráta mezigenerační soudržnosti a národní kultury, jež by mohla všechny – podobně jako to kdysi dělalo náboženství – spojovat. „Tvrdí se, že rozpad společnosti je důsledkem takzvané normalizace a špehování komunistického státu osmdesátých let. Nemohu soudit, když jsem tu nežil, politické potlačování národní identity ale probíhá i v západní Evropě a lidé se už všude bouří,“ upozorňuje politolog.
K velmi zásadní proměně společenské mentality dle něho došlo otevřením hranic a vpádem západní politické ideologie tzv. kulturního marxismu posílené politikou Evropské unie.
Tomský poukazuje na to, že zatímco v devadesátých letech byla mládež spíše liberální a pravicová, dnes se spíše pohybuje v mantinelech politické korektnosti, která nabízí aktivistickou politickou víru a mnohdy i kariéru. „Proti ní pak stojí často bezradný, zdravý, leč statický rozum, případně konzervativní skepse, naštěstí ve střední Evropě stále ještě většinová,“ nastínil politolog současnou situaci.
Podle Tomského je důležité, abychom se nedali zmást podvratnou multikulturní tolerancí a antidiskriminační ideologií. Ta je totiž prý namířena proti samé podstatě lidské přirozenosti, prosazuje promiskuitu v sexuální výchově dětí, podporuje rozvody a napadá autonomii rodiny či soutěživé školství. Vedle toho se také údajně snaží budovat společnost skupinových práv a kvót, vymýšlí zničující inkluzi postižených ve školství, zakazuje diskusi a balamutí rozum umělými problémy a konflikty. „A to vše na bázi jakési nadkřesťanské lásky k člověku a univerzálnímu lidstvu, ve skutečnosti jde o kult bezuzdného individualismu a útok na většinovou soudržnost,“ vysvětlil politolog v komentáři pro Echo 24.
A Evropská unie? Tu prý tato ideologie postavila jako harmonizační projekt směřující k pluralitní společnosti. Ve skutečnosti ale směřuje k bezprizorné mase bez domova národního státu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš