Další bomba na Rakušana. A zase Redl, osobně. Už to jede

10.08.2022 14:02 | Ze sítí

Nový šéf české rozvědky Petr Mlejnek má podle serveru SeznamZprávy.cz silné vazby na obviněného podnikatele Michala Redla, jenž je považován za hlavu zločinecké skupiny spjaté s pražským dopravním podnikem a hnutím STAN. Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) se s Redlem setkával pravidelně a podle výpovědi jednoho z obviněných mu předával citlivé informace, což je i důvod, proč se nyní o šéfa rozvědky zajímá policie. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) o napojení Mlejnka na Redla dobře věděl, už když jej jmenoval do úřadu. „Nevadí mi to,“ vzkazuje.

Další bomba na Rakušana. A zase Redl, osobně. Už to jede
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vít Rakušan (STAN)

O napojení šéfa české rozvědky Petra Mlejnka na obviněného podnikatele Redla informoval server SeznamZprávy.cz, který tvrdí, že oba dva muži spolu pravidelně byli v kontaktu již od roku 2012.

Na podnikatele, jenž má být jedním z hlavních pachatelů v rámci kauzy kolem pražského dopravního podniku a někdejšího náměstka pražského primátora a také bývalého lídra pražských starostů Petra Hlubučka, měl Mlejnek narazit, když pracoval pro firmu Techniserv, jež se podle Seznam Zpráv často se uchází o státní zakázky.

V organizované skupině zapletené do kauzy Dozimetr měl i Mlejnek svou přezdívku. Zatímco Hlubučkovi všichni říkali „slepičák“, Mlejnkovi se přezdívalo „plukovník“ – a to zřejmě kvůli jeho kariéře v armádě a v resortu obrany. Mlejnek měl být pro skupinu podle serveru důležitým kontaktem s dosahem do bezpečnostní komunity.

Sám Mlejnek novinářům tvrdí, že se s Redlem potkával „zhruba jednou až dvakrát ročně“ a prý jeho prostřednictvím „jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…