„Nechodím pravidelně do kostela, ale jsem křesťan postojem k dobru a zlu, pomoci potřebným,“ vyznal se Hůlka v rozhovoru pro víkendovou přílohu deníku Právo.
Pomoc potřebným u něho jako u křesťana nicméně ustupuje do pozadí tváří v tvář uprchlické krizi. „Převládá u mě strach – mezi uprchlíky je spousta těch, kteří utekli před válkou a zaslouží si pomoc, ale je mezi nimi i spousta těch, před kterými ti druzí utekli. A my je nedokážeme rozlišit. Chápu proto radikální postoje některých politiků, protože k jejich úkolům patří chránit zemi a národ,“ uvedl zpěvák, který v tomto kontextu považuje postoj prezidenta Zemana za správný a logický.
S Milošem Zemanem pojí Hůlku mnohaleté přátelství. „Když se setkáme, mluvíme o všem možném. On je úžasný debatér, je radost s ním o něčem hovořit. Má neuvěřitelný přehled,“ nešetřil zpěvák chválou na našeho nejvyššího ústavního činitele.
Na Zemanovi se mu akorát nepozdává jeho hudební vkus. Použití nespisovného výraziva v památném projevu z Lán nebo vystoupení po boku Martina Konvičky, mnohými považovaného za politického extremistu, na Albertově loni 17. listopadu, vyvolaly bouři nesouhlasu. Hůlku však uvedené skutečnosti nechávají chladným.
„Ten projev byl Zemanova úmyslná provokace, a pokud jde o to, že se ocitl vedle Konvičky, tak to nebyla jeho vina. Těžko můžeme po prezidentovi chtít, aby hlídal každého, kdo se vecpe na pódium, ze kterého mluví. To ho měl z toho pódia shodit, nebo co? Za sebe můžu říct, že fašouny nenávidím,“ zdůraznil Hůlka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš