Svou momentální popularitu si Dienstbier vysvětluje svými současnými i minulými aktivitami či obecně dobrým postavení, které má v očích voličů jeho strana. Přiznává ale i to, že jistý vliv může mít i jméno jeho otce - disidenta a později ministra zahraničí Jiřího Dientsbiera seniora. „Známé jméno je vždy výhoda i nevýhoda. Ale určitě, pokud lidé hodnotí dobře mého otce, nemůže to uškodit ani mně," bilancuje senátor.
A proč zrovna teď přeskočil dlouhodobě nejoblíbenějšího politika Bohuslava Sobotku? Dientsbier uznává i možnost, že jako méně viditelný politik má nad svým předsedou jistou výhodu. „Samozřejmě, v čím zodpovědnější je někdo funkci, tím složitější musí činit rozhodnutí, respektive je na něj více vidět. V tomto smyslu to má předseda strany těžší než ostatní politici," míní Dientsbier.
ČSSD si průzkumy stále hlídá, přiznává politik
Mnozí novináři o ČSSD za éry Jiřího Paroubka jízlivě psali, že se strana ve svém programu snad řídí výhradně průzkumy veřejného mínění. Tak silné tendence strana už nevykazuje, podle Dientsbiera však ČSSD stále přikládá hlasu lidu nezbytný význam. „Bez znalosti průzkumů se nejde kvalifikovaně rozhodovat v některých situacích," míní senátor. Sociální demokraté prý se zájmem sledují, jak společnost reaguje na „takzvané reformy, které Nečasova vláda prosazuje".
Čtěte také:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot