Hospoda, ve které minulý týden vystoupila kapela Ortel, čelí nájezdu nespokojenců. Ti na Facebooku i jinde vytvářejí falešné recenze podniku, ve kterých popisují údajné nálezy injekčních stříkaček na toaletách, odporné jídlo, zkušenost s rasistickým personálem a tak podobně. Jak jsme se jako společnost dostali do bodu, kde jedna skupina lidí zkouší zničit živobytí jiným lidem, protože s nimi nesouhlasí?
Bohužel určitá skupina lidí, která o sobě zřejmě smýšlí jako o elitě národa, ač se demokracií ohání od probuzení do usnutí a jistě o ní i sní, tak ji není schopna akceptovat a spoluvytvářet. Podporováni řadou médií s veřejnoprávními v čele a politiků se pak u nás utvářejí různá pofiderní uskupení, jako jsou cenzoři z řad takzvaných elfů, likvidátoři diskuze a narovnávači pravdy z #jsmetu, rádoby vtipní úderníci ujíždějící si nad sdílením hovadin na sociálních sítích Jiřího Ovčáčka a tak dále. Když kdokoliv jen malinko naruší jejich jedinou žádoucí pravdu, která drží současný směr systému, je jimi nálepkován a ve stylu ne nepodobném bolševikům postupně odstrkován a likvidován. Nesouhlasí-li někdo s tím, že si majitel hospody do svého vlastního podniku dovolil někoho pozvat, ať tam nechodí.
Tento týden v Praze probíhá tzv. festival LGBTQ hrdosti Prague Pride. Má podporu mnoha vrcholných politiků, duhovou vlajku například nad magistrátem vyvěsil i pražský primátor Zdeněk Hřib. O čem masová podpora festivalu Pride vypovídá? Je pozornost věnovaná tomuto tématu adekvátní jeho důležitosti?
Masová podpora vypovídá o tom, že se opět – ať už z jakýchkoliv důvodů, které teď nebudu rozebírat – jedná o žádoucí agendu současného systému, kterou je třeba tlačit horem spodem. Pozornost věnovaná této více aktivistické než jakékoliv jiné akci je pochopitelně neadekvátní.
Primátor Hřib. Jak to jenom říct slušně. To je prostě velký špatný. Věřím, že i voliči, kteří se nechali oklamat rameny Pirátů, začínají prozírat. Pan Hřib si pověsí na okno cokoliv, co mu jeho poradci poradí, třeba zahnědlé trenky. Měl tam tuším už tibetskou vlajku, teď duhovku, porafal jak inteligencí nepřekypující jorkšír Čínu. Teď s pompou zrušil kvůli zvířátkům a lidem několikaminutový ohňostroj a zvýšil Pražákům – pravda v kooperaci – daň z nemovitosti.
Zrovna dnes k ránu jsem narazil na nějaký rozhovor s touto parodií na primátora a víte, co jsem se v něm dozvěděl? Ale vůbec nic. Moji rodiče, kteří politiku nijak hlouběji nesledují, by proti němu byli Churchillové. Prázdnost těchto slov zcela adekvátně reflektuje svého mluvčího. Pro tahače nitek takřka ideální materiál.
Je validní argument, který mimochodem formou vtipu použil i sám Hřib, že zrovnoprávněním manželství i pro páry stejného pohlaví nedochází k narušení práv heterosexuálních párů a že takový ústupek nepoškodí tradiční rodinu? A mají Češi deficit v uplatňování práv pro homosexuální menšinu?
Ad absurdum. Manželský svazek člověka s pejskem nebo jiným domácím mazlíčkem, nebo s jakoukoliv věcí taky v prvním plánu tradiční rodinu nepoškodí, ale minimálně cítíme, že to není tak nějak úplně správně. A manželství, pokud ještě vím a nejsem úplně blbý, je přeci svazek muže a ženy, tečka. Máme registrované partnerství, můžeme vést diskuzi nad ním a nad právy a povinnostmi vyplývajícími z něj. Jde o jeden díl skládačky směrem k rozkladu, degradaci a převracení tradičních hodnot.
Češi nemají deficit v uplatňování práv pro homosexuální menšinu, alespoň drtivá většina ne. Věřím, že drtivá většina, až na pár vtípků – které ale padají na všechny strany – nemá s homosexualitou problém. Jen jsme citlivější na propagandu a právě vynášení něčeho, co se, se vší úctou, navíc odklání od přirozenosti, na piedestal, nás vytáčí. Pokud by Češi měli deficit, pak by mě zajímalo, jak by někteří pojmenovali to, co mají v arabských zemích, případně co má většina oněch syrských inženýrů, lékařů, žen a dětí, co jsou lifrováni do Evropy.
Kardinál Dominik Duka si na Twitteru do Hřiba rýpnul: „Mám naději, že příští rok o Velikonocích vztyčí na pražském magistrátu kříž jako moment uznání největší menšině v ČR.“ Je dnes křesťanství odsunováno na vedlejší kolej? Co v Dukově výroku spatřujete?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs