Martin Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům napsal na Twitter, že Řecko přestává na měsíc dodržovat mezinárodní právo. To prý kvůli tomu, že chce zavřít hranice pro uprchlíky, což má být v rozporu s Ženevskou úmluvou. Dále má tento krok být proti Evropské úmluvě o ochraně lidských práv. „Nepřijatelný krok!“ naštval se.
Řecko na měsíc přestává dodržovat mezinárodní právo. Zavře hranice pro uprchlíky - v rozporu s Ženevskou úmluvou i s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. Nepřijatelný krok. https://t.co/IKIRbxfLMY
— Martin Rozumek (@RozumekMartin) March 2, 2020
Na tweet reagovala na Facebooku advokátka a publicistka Jana Hamplová. Ta napsala, že takoví lidé patři do karantény a na hranice Řecka patří armáda, která má chránit evropské hranice po boku Řeků.
Bývalý šéf majetkového odboru ministerstva práce Ivan Noveský to okomentoval slovy: „Excelentní komik. V kterém divadle vystupuje a s kým tvoří komickou dvojku? Rád bych se na to jeho představení šel podívat...“ Na to odpověděla Hana Jemelková, že nejspíše hraje s Hrušínským Na Jezerce.
Advokát Radek Suchý o Rozumkovi napsal, že je příkladem toho nejodpornějšího „ziskového aktivisty.“ „Když kritizuji někde politické neziskovky, jeho dávám za příklad,“ dodal.
Martin Konvička Rozumka okomentoval následujícím příkladem: „SSSR se chová v rozporu s "mezinárodním právem".
Neotevřel chlapcům z Wehrmachtu svou náruč, nepřivítal je chlebem, vodkou, špekem a solí, a ještě jim na Volze, když mrzli, nedodával v dostatečném množství teplý čaj...“ přirovnal situaci.
Petr Hampl zase dodal, že: „Základní učebnice strategie (Greenhillová: Weapon of Mass Migration) zdůrazňuje, že součástí útoku migrační vlnou musí být podpora diverzních skupin, které zabrání uzavření hranic.“
Martin Rozumek je ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům. V únoru dal na sociální síť Twitter tři příspěvky, v nichž zdůraznil, že uprchlíkům musí být zajištěna jejich práva, a to i v EU. Jenže s chováním Andreje Babiše v roli českého premiéra a Jana Hamáčka v pozici ministra vnitra je to prý opravdu těžká práce. „V Evropském parlamentu se snažím vysvětlit nevysvětlitelné. Máme kapacity, rodiny, organizace ochotné pomoci uprchlickým dětem v Řecku, ale bohužel slaboučké a nerovné politiky Andreje Babiše a Jana Hamáčka,“ napsal na sociální síti Twitter. „Tough job,“ povzdechl si poté anglicky. Je to prý těžká práce.
Rozumek také v posledních dnech naznačoval, že uprchlíci na balkánské cestě budou jistě „děti z Idlíbu“ odkud utíkají před Putinovými válečnými zločiny.
K tomu nezbývá než dodat, že podle zjištění řeckých pohraničníků byli všichni zadržení migranti z Afghánistánu, Pákistánu, nebo Somálska. Idlíb jako místo svého původu neuvedl ani jeden z nich.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle