Turci se podle Dlouhého zajímají nejen o hotové produkty, ale také o sdílení technologií. „Dokonce je tady i nabídka opačným směrem. Dnes je Turecko v oblasti obranného průmyslu velmi rozvinutou zemí. Samozřejmě to pak souvisí s akvizičními záměry českého ministerstva obrany, to šéf hospodářské komory nemůže komentovat,“ uvedl.
Kopřivnická automobilka Tatra jedná se společností Anadolu Isuzu o zakázce na 476 nákladních vozidel, zejména vyprošťovacích. Rozhodovat se podle ministra průmyslu Havlíčka bude v následujících měsících. „Možná to bude nakonec nižší číslo, každopádně chceme sehrát významnou roli v podpoře téhle zakázky,“ řekl ministr. Tatra už v březnu získala zakázku na dodávku 29 podvozků do Turecka.
„Jednalo se i o dodávkách radarů a specifických informačních systémů opět pro různé typy bojových vozidel,“ doplnil Havlíček. V úterý po jednání s šéfem tureckého obranného průmyslu mluvil o tom, že mu česká delegace představila pět českých firem, které působí v oblasti letectví, ale i výroby automobilů nebo vývoje informačních systémů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk