"V praxi dochází k případům, kdy zaměstnanci jsou při uzavření pracovní smlouvy nuceni k podpisu dalších smluv, na jejichž základě jsou pak povinni odvádět zaměstnavateli finanční prostředky," uvedlo podle serveru Týden.cz ministerstvo v důvodové zprávě k vyhlášce k zákonu o zaměstnanosti, která stanovuje kritéria, ke kterým bude Úřad práce přihlížet při sjednávání dohod o zřízení chráněného pracovního místa.
Zaměstnavatelé si totiž často nechají příspěvek pro sebe a pracovníkovi dají méně, než kolik vykazují. Nově proto budou například muset vyplácet mzdu bezhotovostní cestou. Dále ministerstvo chce, aby rok před podáním žádosti o příspěvek zaměstnavatel neuzavíral se zaměstnanci smlouvy, podle nichž by mu zaměstnanci museli poskytovat finanční prostředky v rozporu s dobrými mravy.
Firmy, v nichž tvoří handicapovaní více než polovinu zaměstnanců, na každého z nich dostávají až osm tisíc korun měsíčně. Nově by stát přispíval už jen 75 procenty ze stávající částky, zaměstnavatelé by si ale po 12 měsících mohli požádat o zvýšení částky o dva tisíce korun měsíčně.
Čtěte:
O diskriminaci handicapovaných se nemluví, stěžuje si Krása
Všechno lidem vezmou. Necháme je umírat hlady, strhal plán Drábka zlý muž VV
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par