Europarlament poplival naši suverenitu. Pospíšil s Bartoškem pálí na Brusel

12.04.2016 22:28 | Zprávy

Většina europoslanců řekla ano zavedení systému trvalého přerozdělování uprchlíků. Většina českých europoslanců byla proti. Patřil k nim i Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09. Vysvětlil, proč. Místopředseda české sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) k tomu poznamenal, že dnes byla poplivána naše suverenita. Německo nezvládá přerozdělit uprchlíky ani na svém území, a přece se snaží vnutit tento model i dalším státům EU.

Europarlament poplival naši suverenitu. Pospíšil s Bartoškem pálí na Brusel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

„Europoslanci stále věří, že uprchlíci mohou být přerozdělováni proti své vůli na různá místa v Evropě. A kromě toho už by neprobíhala azylová řízení v jednotlivých členských státech, ale konalo by se jediné evropské azylové řízení. To je podle mého názoru v rozporu se suverenitou jednotlivých států,“ rozhořčil se v úterních Událostech, komentářích České televize.

Lidovecký místopředseda sněmovny Jan Bartošek byl ještě mnohem ostřejší. „To, co dnes udělal europarlament, je poplivání suverenity členských států osmadvacítky včetně České republiky,“ přisadil si Bartošek. „Podívejte se do Německa. Vždyť tam migranti říkají: My chceme to pravé Německo, my nechceme být na venkově, my chceme do velkých měst. Německo tedy není schopné přerozdělovat uprchlíky ani na svém území,“ pokračoval v kanonádě člen české sněmovny. V praxi je to tak, že nám velké státy EU zadělaly na problém a teď se jej podle Bartoška snaží přehrát na menší země. Rezolucí už podle lidovce bylo dost. EU už konečně musí začít jednat. Musí umět ochránit své hranice. A pokud to neumí, neměla by v tom bránit jednotlivým státům.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silnější, než minule: Za Trumpem stojí klíčový orgán

7:02 Silnější, než minule: Za Trumpem stojí klíčový orgán

Nastupující zvolený americký prezident Donald Trump bude mít oproti svému prvnímu prezidentskému obd…