Koronavirus zachvátil již skoro celou Evropu a hned z několik směrů zní otázka, co s touto nemocí hodlá dělat Evropská unie. Na některé z těchto otázek odpověděla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve videu v neděli. Konstatovala, že Covid-19 je zatěžkávací zkouška zdravotnictví v Unii a že je třeba chránit pracovníky ve zdravotnictví ochrannými pomůckami.
„Pracujeme na třech frontách. Zaprvé, spolupracujeme s průmyslem, abychom podpořili produkci. Zadruhé, je potřeba, aby ochranné pomůcky zůstávaly v Unii. Proto jsme změnili pravidla exportu. Ochranné pomůcky mohou být exportovány pouze s povolením vlád v EU. Zatřetí, je potřeba sdílet tyto pomůcky v Evropské unii. Zákazy exportů do ostatních zemí EU nejsou správné. Musíme si pomáhat. Žádná země nedokáže sama vyrobit všechno, co potřebuje. Dnes je to Itálie, která toto vybavení potřebuje, ale za pár týdnů je budou potřebovat i ostatní státy. Zvýšením produkce, udržením pomůcek v EU a sdílením s ostatními dokážeme ochránit zdravotní pracovníky, pacienty a zastavit rozšiřování viru,“ prohlásila von der Leyenová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas