Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

21.11.2018 20:00 | Zprávy

Je rozhodnuto. ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě opustí sál. Po dnešním jednání předsednictva to oznámil předseda sociální demokracie Jan Hamáček s tím, že vedení strany rozhodlo jednomyslně. Za toto rozhodnutí se na sociální demokraty už snášejí slova kritiky o zbabělosti a alibismu. V podobném duchu se na sociálních sítích vyjádřilo například pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nebo šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Nechyběly ale ani typicky české fórky na adresu předsedy sociální demokracie.

Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na tiskové konferenci vedení ČSSD oznámilo, že se jeich poslanci hlasování o důvěře vládě aktivně nezúčastní a odejdou ze sněmovního sálu

Hamáček konstatoval, že pravicová opozice se sice rozhodla vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, ale v kuloárech pravicoví politici údajně poslance ČSSD žádají, aby vládu podrželi. „Naši občané si nezaslouží, aby Česká republika dostala ke stým narozeninám takovýto dárek. Já už týden vyzývám pravicovou opozici, aby řekla, jaký bude plán B. Ono je jednoduché vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, ale je třeba říci, co bude potom,“ uvedl Hamáček.   

„Kauza Andreje Babiše prostě není kauzou ČSSD. To je kauza Andreje Babiše, a to si musí vyřešit on,“ zdůraznil Hamáček s tím, že tyto osobní problémy Andreje Babiše celou vládu zatěžují. Strana proto přijala usnesení, že tím nejlepším řešením by bylo, kdyby Andrej Babiš opustil post premiéra a hnutí ANO nominovalo jiného člena. To se ale nestane.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Díky nám padaly vlády.“ Financování USAID šlo i novinářům. Linka až do Česka

14:50 „Díky nám padaly vlády.“ Financování USAID šlo i novinářům. Linka až do Česka

Mezi projekty, které sponzorovala agentura USAID, je i OCCRP, tedy sdružení novinářů v několika desí…