Čírtková ocenila, že čeští biskupové dokázali najít shodu na tom, že do Rady ČT nominují tak mladou ženu. Lipovská se narodila až po roce 1989. Ačkoli je katolická církev všeobecně považována za velmi konzervativní organizaci, sáhla při nominaci právě po mladé ženě.
„Ctihodným pánům biskupům zjevně stačily charakteristiky této ženy, její čistý morální profil, vzdělání, odborná erudice, publikační činnost a vyjadřovací schopnosti, a nenechali se svazovat žádnými předsudky. Doufám, že to české feministky, neustále kvičící po vyšším zastoupení žen ve všemožných funkcích, ocení a Jeho Excelence pan kardinál za to od nich obdrží nějakou cenu,“ napsala advokátka na sociální síti Facebook.
Naproti tomu devatenáctka senátorů si podle Čírtkové žádné ocenění nezaslouží.
„Cenu naopak asi nedostanou senátoři v čele s takovými jmény jako Marek Hilšer, Lukáš Wagenknecht a Václav Láska. Snažit se standardně nominovanou kandidátku odstřelit už před volbou, to se jen tak nevidí. A odstřelit ji chtěli proč? Protože si dovolila vyjádřit nějaké názory, které se jim – považte – nelíbí. Přitom mezi kandidáty do rady je zajisté více jmen, která nemusejí být pánům senátorům po chuti. Že si pro ten svůj dopis vyberou zrovna mladou ženu! To je ale náhodička,“ napsala kousavě.
Do třetice ji zarazilo, že se Lipovské proti senátorům nezastali stoupenci feministického hnutí v Česku. Zvlášť když v Radě ČT sedí momentálně jediná žena, takže by se o slovo měli přihlásit i zastánci genderové vyváženosti. Čírtková ale tuší, kdy se Lipovská dočká zastání u těchto hnutí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp