„Kvůli muslimům se musí měnit ústava? A od kdy je islám sekulární, když se vztahuje i na nemuslimy? Ústava se vztahuje jen na sekulární náboženství,“ zeptal se jeden ze čtenářů. Podle něj je islám typ vládnutí, který se vztahuje na všechny, dokonce pro nemuslimy mají své zákony. „Změní se ústava pro muslimy a pak přijdou další lidi z Afriky a budou mít svoje náboženství v rozporu s naší ústavou, co potom, bude se také měnit? Ústava se musí vztahovat a vztahuje jen na evropské náboženství! Jiné nesmí dostat výjimku, nemyslíte si, že takto se vyhneme všem problémům?!“ zeptal se.
Soukup odpověděl, že má v plánu v Poslanecké sněmovně otevřít diskusi na téma ústava a lidskoprávní legislativa. „Ale ne v tom duchu, že bych chtěl napomáhat islamizaci. Naopak. Myslím si, že v naší ústavě například chybí definice, co je česká (evropská kultura) a její nadřazení (v našem prostoru) nad ostatními kulturami,“ podotkl. Podle něj je nutné se zamyslet nad rigorózním výkladem některých mezinárodních smluv a závazků. „Mám na mysli například Listinu základních práv a svobod, azylová pravidla,“ uvedl.
Otázky i odpovědi najdete ZDE.
„Proč jste hlasoval, aby němečtí policisti mohli volně zasahovat v Česku?“ zněla další otázka čtenáře. „To znamená, že až nám sem budou otevřeně nasazovat migranty a vyvlastňovat domy a lidi budou proti tomu protestovat, tak sem vláda nasadí německé policisty, aby na ně použili vodní děla apod.?“ zeptal se.
„Na německém území mohou za stejných podmínek zasahovat čeští policisté. Má to napomoci v účinnějším boji proti zločinnosti. Nic se v ní nepíše o nasazování pořádkových sil proti demonstrantům apod. Podobné smlouvy jsou uzavřeny mezi hasiči, zdravotními záchranáři, horskými záchranáři,“ sdělil k tomu Soukup.
„Jak to, že čeští školáci chodí do mešit, muslimové přednášejí na českých školách, v Hradci Králové údajně i ve školkách, když islámská církev nemá druhý stupeň, který by ji k tomu opravňoval? Aspoň teda jak já čtu ten zákon? Nelze je za to rozpustit?“ zněla poslední otázka na poslance Soukupa.
„Poptávám se mezi svými známými řediteli škol a nikdo mi nepotvrdil, že by existoval nějaký pokyn anebo vyhláška k tomu, co popisujete. Také nikdo nevěděl o konkrétních případech. Může se jednat o osobní iniciativu některých učitelů anebo ředitelů. Takové případy je třeba řešit se zřizovateli škol,“ uzavřel poslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef