Slovo charita vychází z latinského výrazu caritas, znamenajícího slitování a smilování, obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocným a podobně. V praxi může nabývat různých forem, peněžitými i věcnými dary počínaje až po práci vykonávanou zdarma pro nějakou dobročinnou, humanitární či charitativní organizaci.
Zásadně nepřispívám Člověku v tísni
Lze říci, že politici přispívají napříč politickým spektrem. „Mám nadaci, do které jsem vložil 100 milionů,“ uvedl například předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
„Dlouhodobě přispívám v rámci adopce na dálku a přispívám Červenému kříži jako důvěryhodné organizaci. Zásadně nepřispívám od roku 2002 od povodní Člověku v tísni,“ prozradil předseda KSČM Vojtěch Filip.
„Ano, přispívám, ale nechci o tom mluvit,“ reagoval předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
Předseda Úsvitu Tomio Okamura říká, že přispívá celoročně v mnoha oblastech: „Například jsem již několik let patronem fondu ohrožených dětí Klokánek.“
„Podporuji hospic a zařízení pro lidi s roztroušenou sklerózou,“ uvedl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík