Kreatura Zeman, volá Etzler. Ubohost, přidal Šídlo. Rychetský přišel o „metál“ a novináři jsou ve varu

10.02.2021 20:47 | Zprávy

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se musí rozloučit s Řádem Tomáše Garrigua Masaryka. Důvodem je zrušení volebního zákona, kterým podle prezidenta Miloše Zemana poškodil Českou republiku. Za „trestání“ Rychetského to hlava státu pořádně schytává z řad novinářů i politických zástupců. Podle některých názorů je pro předsedu Ústavního soudu největší vyznamenání naopak to, že žádné nedostane.

Kreatura Zeman, volá Etzler. Ubohost, přidal Šídlo. Rychetský přišel o „metál“ a novináři jsou ve varu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Český prezident Miloš Zeman

Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl neudělit původně plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka Pavlovi Rychetskému vzhledem k tomu, že poškodil Českou republiku zrušením volebního zákona v době předvolební kampaně,“ napsal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Jméno Rychetského bylo mezi vyznamenanými u příležitosti státního svátku 28. října minulého roku. Tento tradiční ceremoniál se nakonec kvůli špatné epidemické situaci neuskutečnil a Hrad jména oceněných osobností zveřejnil na svém webu. Vyznamenaní si medaile a řády mají převzít až letos na podzim.

Předsedovi Ústavního soudu, který se původně z ocenění velmi těšil, nemusí být líto, že o něj nakonec přijde. Lepší je vyznamenání z rukou prezidenta Zemana vůbec nepřevzít, myslí si bývalý poslanec Evropského parlamentu za hnutí ANO Petr Ježek, který s bývalým europoslancem Pavlem Teličkou založil nové politické hnutí HLAS.

„Nemůže být pro Rychetského větší vyznamenání, než že mu Zeman neudělí vyznamenání,“ vyjádřil svůj názor na svém twitteru k rozhodnutí prezidenta, že Rychetskému neudělí Řád Tomáše Garrigua Masaryka.

 

 

V podobném duchu se nesla reakce novináře Tomáše Etzlera, který řadu let působil jako zahraniční zpravodaj pro CNN i Českou televizi. „Existuje v této zemi někdo příčetný, kdo by od té kreatury cokoliv přijal?“ tázal se.

 

 

„Prezident Zeman neunesl, ze Ústavní soud řekl, ze nesmí lhát,“ konstatoval ve svém tweetu investigativní reportér týdeníku Respekt Ondřej Kundra. Zřejmě tak narážel na verdikt Ústavního soudu, že se za výrok o Šarapatkovi má Zeman omluvit jako soukromá osoba.

 

 

Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov prohlásil, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka však odešel z Úřadu vlády po dohodě v době, kdy byl Zeman premiérem. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rusko skončilo, kolabuje, Putin je mrtvý.“ Takhle mluvili experti, které politici berou vážně

20:35 „Rusko skončilo, kolabuje, Putin je mrtvý.“ Takhle mluvili experti, které politici berou vážně

Ne na všechny predikce „expertů“ v renomovaných médiích se dá spolehnout. „Svět Vladimira Putina se …