Polovina Francouzů v současné době nepovažuje Macronovo působení za šťastné. Opoziční pravice je vůči Macronovým krokům nedůvěřivá, opoziční levice zase znepokojena bezprostředním ohrožením stability pacovního prostředí.
Francouzský list Le Monde dokonce Macrona označuje jako prezidentskou autoritu koketující s autoritářstvím. „Odmítl roli ‚normálního prezidenta‘ a chopil se role normotvorného vůdce, od něhož přichází veškerá iniciativa, soudí ekonomický list Les Echos,“ všímá si také server E15.cz.
Komentuje také to, jak se personálně zmenšily vláda a ministerské úřady. Macron rovněž vede otevřenou válku se vzdorujícími odbory, kdy se mimo jiné velmi zostra vyjádřil o lidech, kteří podle něj nic neznamenají. „Potíže má i letecká společnost Air France, jejíž pracovníci usilují stávkami o zvýšení platů,“ dodává server.
- Původní text ZDE.
Je třeba si však také všimnout snížení obecní daně z pobytu o 80 procent, zvýšily se sociální dávky pro handicapované osoby a nejchudší seniory. A vychází i hospodářství, kdy růst dosáhl loni dvou procent hrubého domácího produktu. Klesla i nezaměstnanost.
Závěrem se server vyjadřuje i k zahraniční politice Emmanuela Macrona. „Věren potřebám politického marketingu vymyslel Macron několik hesel, která se ujala. V zahraničí zaujal pozměněním sloganu prezidenta Donalda Trumpa o americké velikosti slovy ‚Make Our Planet Great Again‘ (Vrátíme naší planetě její velikost), čímž mu zároveň ‚vrátil úder‘ v otázce boje proti globálnímu oteplování, od něhož chce Trump odstoupit,“ poznamenává server a připomíná také Macronovu představu ambiciózních reforem i pro Evropskou unii či angažování francouzského prezidenta v Sýrii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef