Macrone, odstup! Pět tisíc lidí si opět obléklo žluté vesty a vyrazilo do ulic Paříže

19.01.2019 16:46 | Zprávy

Francouzskou metropolí prošlo podle odhadu pařížské policie zhruba pět tisíc protivládních demonstrantů v žlutých vestách, kteří křičeli „Macrone odstup!“. Protesty pokračují již desátou sobotu v řadě. K zajištění pořádku v celé zemi bylo nasazeno okolo osmdesáti tisíc policistů, přibližně tolik, kolik bylo minulý víkend demonstrantů.

Macrone, odstup! Pět tisíc lidí si opět obléklo žluté vesty a vyrazilo do ulic Paříže
Foto: Repro Youtube BBC
Popisek: Demonstrace Žlutých vest

Podle médií byli k vidění demonstranti kráčející se zpodobněním rakví, prý v narážce na deset obětí na životech od začátku protestů, které v polovině listopadu odstartovala nespokojenost s mezitím odvolaným zdražením pohonných hmot.

Transparenty demonstrantů vyjádřovaly posměch Macronovi a také policejnímu násilí. „Svoboda, rovnost, Flashball!“ stálo na jednom z plakátů v narážce na heslo republiky a značku policejních granátometů. V Rouenu došlo k několika incidentům, policie opět použila slzný plyn. V Paříži policisté zatím zadrželi tucet lidí. Demonstranti se scházejí u pařížské Invalidovny, a pribývá stále více lidí.

Lidé si s sebou na výzvu organizátorů demonstrace měli přinést květinu či svíčku, aby uctili památku zabitých či zraněných pro věc (protestů) od jejich začátku 17. listopadu. Výzva je v kontextu s používáním gumových projektilů, vystřelovaných z policejních granátometů, což zapříčinilo řadu vážných zranění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Jste pro, aby byla Ukrajina součástí EU a NATO?

A nic ve zlém, ale jak teda ta vaše návštěva Ukrajině a Ukrajincům pomohla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 22

Osobnost měsíce

Ing. Stanislav Blaha

  • ODS
  • poslanec
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letní Krumlov zašmátral Pražákovi v peněžence a brblají už i místní

9:17 Letní Krumlov zašmátral Pražákovi v peněžence a brblají už i místní

Smažený sýr s přílohou za 449 korun, řízek s přílohou za 499, špagety al pomodoro za 410. I takové c…